Juniori Rijeke poraženi od Dinama usprkos ranom vodstvu koje su ostvarili

Rijeka – Juniori Rijeke poraženi su od Dinama 1:3 u utakmici devetog kola Prve HNL.

Igrala se 90. minuta utakmice, Baturina se lijepo oslobodio u kaznenom prostoru i matirao vratara Frigana za konačnih 1:3. Bila je to točka na “i” Dinamovog preokreta u drugom poluvremenu u kojem su modri dominirali.

Ipak, Rijeka itekako ima za čime žaliti, posebice za prvih 40 minuta utakmice u kojima su bijeli mogli praktički riješiti pitanje pobjednika.

Već u prvoj minuti nakon lošeg dodavanja vratara Josipovića, Valjan je uzeo loptu odigrao za Simčića čiji je udarac blokiran.

Rijeka je povela u devetoj minuti. Hodža je sjajnom loptom izbacio Frigana, napadač Rijeke se othrvao u duelu i lijepo pogodio suprotan kut – 1:0.

Samo dvije minute kasnije Rijeka je još jednom oduzela loptu modrima u središnjem dijelu terena, jedno brzo dodavanje i Ilinković se našao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, ali udarac je išao ravno u vratara Dinama.

U 17. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, lopta je došla do Valjana, ali udarac je otišao preko gola.

I onda mat situacija za Rijeku. Ilinković je odigrao za Frigana na lijevoj strani. Napadač Rijeke još se jednom sjajno izborio za loptu pored braniča i sjajno ubacio pred gol. Simčić je natrčao i iz neposredne blizine uputio udarac, a vratar Josipović sjajnom reakcijom sačuvao je svoju mrežu.

Dinamo je prvi put prijetio u 21. minuti, udarac Baturine otišao je pored gola. Dvije minute kasnije Vasilj je odigrao loptu u kazneni prostor, Barišić je pucao iz okreta, ali udarac je završio u bloku.

Nova prilika modrih uslijedila je u 25. minuti. Vasilj je “slomio” Ušalja na lijevoj strani i puca, ali Frigan je odlično reagirao.

Već u 29. minuti nova prilika za goste, Jurišić je pronašao Vasilja u kaznenom prostoru, ali ponovo nije bilo preciznosti.

I onda nova mat pozicija za Rijeku. Jedna duga lopta preletjela je stopere Dinama, Ilinković je ostao sam pred golom, ali udarac s 15 metara završio je na vratnici!

Uslijedili su udarci Tomeka s 25 metara, te Jurišića u kaznenom prostoru, u oba navrata Frigan je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

U 38. minuti. Baturina je gurnuo loptu pred gol Rijeke, Barišić je pucao, lopta se odbila u visokom luku, a Frigan ju je uspio dotaknuti, a lopta je pala na gredu.

Za kraj prvog dijela, Baturina je prošao po lijevoj strani, uspio proći dva braniča Rijeke, ali udarac iz uskog kuta obranio je odlični Frigan.

Modri su nastavili napadati u nastavku. Nakon lijepe akcije u 49. minuti, Barišić je ostao sam u sjajnoj poziciji, ali nije bio precizan.

Tri minute kasnije Dinamo je izborio slobodan udarac na 17 metara, ali pokušaj Baturine završio je u živom zidu.

U 62. minuti na udarac s 20 metara odlučio se Borovac, lijep pokušaj ljevicom završio je na vratnici.

Dinamo je tada dodatno pritisnuo, u 72. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Šaranić je pucao u prazan gol, ali Delibegović je spriječio pogodak!

I onda je Dinamo u 74. minuti naplatio pritisak. Jedan loša reakcija u obrani Rijeke, Baturina je ostao sam  i Zuliani ga je u pokušaju da dođe do lopte srušio – penal za Dinamo.

Frigan je pogodio stranu, ali udarac Šaranića bio je precizna – 1:1.

Samo pet minuta kasnije, Baturina je ubacio iz kornera, a Težački bio najviši pred golom Rijeke i glavom zakucao loptu u mrežu – 1:2.

Rijeka je krenula tada na sve ili ništa, ali uz pogodak Dinama u posljednjoj minuti, valja istaknuti i lijepe škarice Šaranića (81′), a lopta je prošla uz vratnicu.