Juniori Rijeke svladali Slaven, Bošnjaković prekrasnim golom potvrdio pobjedu

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 4:3 na otvaranju Prve HNL. U zanimljivoj utakmici u kojoj nije nedostajalo pogodaka i otvorene igre, Rijeka je na kraju u nadoknadi sačuvala prednost u trenucima kada je Slaven pritiskao i pokušavao doći do boda.

Igrala se 84. minuta kada je Ivan Kurbaša izborio slobodan udarac na 18 metara. Bošnjaković je preuzeo odgovornost i sjajno prebacio živi zid, pospremivši loptu u rašlje – 4:2.

Činilo se da je to bio trenutak koji je prelomio utakmicu. Ipak, Slaven se otvorio i zakomplicirao utakmicu u završnici. U 88. minuti braniči Rijeke nisu uspjeli otkloniti jednu opasnost, lopta je kružila, a Jakupak je primio loptu na rubu kaznenog udarca, naciljao i pogodio – 4:3.

Slaven je krenuo na sve ili ništa, Rijeka je uspjela izdržati napade, u sudačkoj nadoknadi Zrilić se našao u dobroj situaciji, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu. Bušnja je povukao kontru od kaznenog prostora otvorivši situaciju za Mitrovića čiji je udarac obranio vratar Slavena.

U 16. minuti Ivančević je izbacio Bušnju na lijevoj strani. Bušnja je ubacio, Mitrovićev udarac je blokiran. U nastavku akcije lopta je došla do Mitrovića koji je srušen u kaznenom prostoru.

Bušnja je preuzeo odgovornost i poslao loptu u mrežu – 1:0. Rijeka je nastavila pritiskati, Zrilić je u 19. minuti izbacio Mitrovića koji se zavukao iz obrane, ali udarac je otišao pored gola.

U 21. minuti Bušnja je još jednom lijepo ubacio, Vuić je u zadnji čas izbio loptu. Samo pet minuta kasnije Liber je ubacio prizemnu loptu iz kornera, Bušnja je primio na 15 metara, ali njegov udarac odlično je obranio vratar Šugić.

Slaven Belupo je polako počeo hvatati konce u igri, najavivši pogodak u 43. minuti. Brković je odlično ubacio, Sinjaković je ostao sam u neposrednoj blizini gola, ali Pandur je odličnom reakcijom spasio Rijeku.

Ipak, u idućoj minuti nije bilo spasa. Sinjaković se namjestio na udarac i sjajno pogodio s 15 metara – 1:1.

Slaven je na otvaranju drugog dijela nastavio gdje je stao u završnici prvog poluvremena. Nakon duplog pasa i ubačaja, Sinjaković je iz drugog pokušaja matirao Pandura – 1:2.

Bio je to dodatan šok za Riječane koji su zatim pokazali karakter.

U 60. minuti Mitrović i Bušnja izveli su dupli pas, Zrilić se našao na kraju ubačaja, ali pokušaj u sjajnoj situaciji otišao je preko gola. Bio je trenutak koji je najavio pogodak u 62. minuti.

Nogometaši Slavena presjekli su loptu na sredini terena, ali ubrzo su je vratili riječkoj obrani. Putnik je iz prve sjajno proigrao Kurbašu koji je izbio pred gol i prebacio vratara – 2:2.

Potpuni preokret stigao je u 68. minuti. Ivan Smolčić donio je loptu pred kazneni prostor Slavena. Kurbaša je ubacio prizemnu loptu, Mitrović sjajnom reakcijom smirio loptu i ostavio za Zrilića koji je poentirao – 3:2.