Juniorski derbi Rijeke i Osijeka završio podjelom bodova

Rijeka – Juniori Rijeke i Osijeka remizirali su 1:1 u utakmici sedmog kola Prve HNL.

U zanimljivom ogledu puno trke, duela i prilika podjela bodova na kraju je bio najrealniji ishod.

Osijek je nešto čvršće ušao u utakmicu, već u 21. minuti Branšteter je imao priliku, ali njegov udarac s pet metara s gol crte je očistio Galešić. Rijeka se zatim oslobodila, u 27. minuti Ilinković je u 16 metara prošao dva igrača, uslijedio je udarac, ali lopta se odbila od braniča i prošao uz vratnicu. U 32. minuti Frigan se našao u sjajnoj prilici. Ilinković je pucao s 25 metara, vratar Osijeka loše reagirao. Lopta se odbila do Frigana koji je s nekoliko metara, iskosa, poslao loptu preko grede. Osijek je uzvratio u 36. minuti, Branšteter je pucao glavom, vratnica je spasila domaćina. Do kraja prvog dijela Rijeka je imala dvije prilike. U 38. minuti Frigan je ubacio poluvisoku loptu, Bakula je stigao do lopte i zamalo zatresao vlastitu mrežu. Minutu kasnije Frigan je bio u solo akciji, pucao je sa 16 metara, ali udarac je otišao pored gola.

U 63. minuti Osijek je imao dvije prilike. Branšteter je prvo oklijevao pucati, nakon udarca lopta se odbila do Pudića čiji je udarac otišao preko gola. Samo minutu kasnije, nakon velike pogreške Osijeka, Simčić je odnio loptu i izbio pred gol, ali vratar Kolić uspješno je reagirao i odnio loptu. I onda je Rijeka povela. U 66. minuti Burčul je pogriješio, Delibegović mu je uzeo loptu, sjurio se prema golu i poentirao – 1:0. Osijek je zatim krenuo po gol. U 74. minuti Ivandić je pogodio stativu. Lopta se odbila, Osijek je ponovo kružio oko gola Rijeke, a novi udarac Ivandića, koji je išao u mrežu, blokirao je Branšteter spriječivši tako pogodak vlastite ekipe. Ipak, Osijek je naplatio dobru igru, u 88. minuti, nakon kornera Cvijanovića, Bakula je poentirao s pet metara – 1:1. Osijek je u sudačkoj nadoknadi mogao i do tri boda, Štokić je s pet metara pucao preko gola.

U sljedećem kolu HNL-a, 2. listopada juniori Rijeke gostuju kod Sesveta.