Kadeti i pioniri Rijeke vraćaju se iz Zagreba sa dva remija

Arhiva

Unatoč boljoj igri i stvorenim šansama mlađe se kategorije iz Zagreba vraćaju s dva osvojena boda

Zagreb – Protekle su nedjelje na igralištu u Veslačkoj pioniri i kadeti Rijeke u sklopu 7. kola Prve HNL odigrali svoje utakmice protiv vršnjaka Zagreba. Unatoč boljoj igri i stvorenim šansama mlađe se kategorije iz Zagreba vraćaju s dva osvojena boda.

Pioniri Rijeke su u utakmici bez golova podijelili bodove s vršnjacima Zagreba. Rijeka nije dobro otvorila utakmicu i dozvolila je Zagrebu da u prvih 15 minuta stvori izglednu situaciju za gol koju domaćin nije uspio realizirati pokraj sigurnog vratara Bodetića. Kad je Rijeka uspostavila igru, bijeli su odmah su stvorili tri situacije za pogodak u kojim su bili Precetti, Došen i Majstorović koji je pogodio vratnicu nakon udarca s 20 metara. Zagreb je prijetio tijekom cijele utakmice dugim loptama i iz prekida. U drugom poluvremenu Rijeka je prijetila napadima, ali nažalost nije uspjela postići pogodak, a u dobrim prilikama našli su se Ružić i Belina. Tijekom cijele utakmice Rijeka je bila bolja u igri i pokazala kombinatoriku s kojom je ulazila u zadnju trećinu, ali organizirani domaćin dobro je igrao fazu obrane i mladi igrači Rijeke većinom nisu uspjeli probiti obrambeni blok domaćina. Pred kraj utakmice Belina je probio lijevi bok protivnika, ušao u 16 metara, te pokušao izbaciti obrambenog igrača i pao, ali se sudac nije oglasio za najstrožu kaznu.

Kadeti Rijeke su unatoč vodstvu od dva gola razlike pred kraj utakmice pali i dozvolili domaćinima da izjednače. Rijeka je povela u već u petoj minuti. Bodetić je ubacio, a Begović poentirao – 0:1. Drugi gol stigao je u 49. minuti kada je Begović oduzeo loptu suparničkom braniču i lijepim udarcem zatresao mrežu – 0:2. Rijeka je stvorila još nekoliko prilika, ali ostalo je 0:2. Zagreb se u igru vratio u 56. minuti kada je Koret zabio s bijele točke (1:2), a isti igrač ponovo je bio siguran iz kaznenog udarca u 77. minuti (2:2).

U sljedećem HNL kolu pioniri i kadeti Rijeke 4. listopada gostuju u Splitu gdje će odmjeriti snage s vršnjacima Hajduka.