KAKAV PREOKRET Orijent s igračem manje pobijedio Inter i donio prvu pobjedu Milinoviću

Arhiva Torpedo media

Zaprešić – HNK Orijent 1919 stigao je do prve pobjede pod vodstvom Damira Milinovića. Prošlog tjedna „črljeno-beli“ izgubili su na Krimeji s igračem više, u ovom kolu scenarij je bio obrnut. Već u 25. minuti Flego je zaradio isključenje nakon dva žuta kartona. Prvi je dobio u 21. minuti nakon sporne situacije u šesnaestercu domaćina. Umjesto jedanaesterca, sudac je zaključio kako je Orijentov napadač simulirao pad i „nagradio“ ga kartonom. Već dvije minute kasnije stigao je i drugi žuti za Flegu koji je, očito pod dojmom prethodne situacije, na sredini terena napravio nepotreban prekršaj.

Nije se dugo čekalo na pogodak domaćina. Inter je iskoristio brojčanu prednost i poveo u 35. minuti. No, gosti se nisu predali, već su u drugom poluvremenu pokazali veliki inat i želju da se dokažu protiv donedavnog prvoligaša.

U tome su i uspjeli. Svega 4 minute nakon početka drugog dijela, Gerc je poravnao na 1:1 nakon ubačaja iz kuta. Dvanaest minuta kasnije, stigao je i preokret. Ekipu s deset igrača do pobjedonosnog pogotka doveo je Maružin u 61. minuti.

Do kraja utakmice Sušačani su uspjeli sačuvati vodstvo s igračem manje, a Damir Milinović nakon dva poraza stigao je i do prve pobjede na Orijentovoj klupi.