Kadeti Rijeke u drugom kolu skupine bolji od Pomorca – Kreće borba za četvrtfinale Kvarnerske rivijere

Rijeka je stigla do važne pobjede u neizvjesnom ogledu ostavivši si priliku za plasman u četvrtfinale u utakmici 3. kola protiv Željezničara.

Kostrena – Nogometaši Rijeke pobijedili su Pomorac 4:3 u zanimljivom ogledu drugog kola skupine A Kvarnerske rivijere. Rijeka je stigla do važne pobjede u neizvjesnom ogledu ostavivši si priliku za plasman u četvrtfinale u utakmici 3. kola protiv Željezničara.

Pomorac je iznenadio Rijeku povevši u petoj minuti. Radović je iskoristio priliku i pobjegao obrani Rijeke, te matirao Frigana – 1:0.

Riječka obrana spašavala je siguran gol kada je u 20. minuti izbacila loptu s gol crte.

Rijeka se u igru vratila u 32. minuti, Ajanović je pucao, lopta je od odbijanca završila u mreži – 1:1.

Pomorac je poveo nakon rijetko viđene pogreške vratara Rijeke Antonija Frigana koji je dodao loptu Poštiću, a nogometaš Pomorac glavom je zatresao mrežu – 2:1.

Bijeli nisu dopustili da na odmor odu sa zaostatkom, Tornato je glavom pogodio za izjednačenje – 2:2.

Delibegović je donio vodstvo Rijeci u 47. minuti, dok je Valjan efektnim udarcem potvrdio pobjedu u 65. minuti.

Pomorac je u završnici uspio zakomplicirati utakmicu, Radović je lijepim potezom pogodio za 3:4, ali bila je to 79. minuta i nije preostalo vremena za povratak.

Kvarnerska rivijera polako ulazi u najzanimljiviji dio, u srijedu nakon utakmica 3. kola bit će poznati parovi četvrtfinala Kvarnerske rivijere.

Uoči zadnjeg kola jedino je reprezentacija Albanije u skupini B dvama pobjedama osigurala plasman u četvrtfinale turnira, dok se Venezia, Orijent i Vinodol još bore za drugo mjesto.

U skupini A za prolaz se bore Vardar, Željezničar i Rijeka, a bijeli će tražiti tri boda protiv Željezničara za prolaz u drugi krug. Vardar u posljednjoj utakmici traži pobjedu protiv Pomorca za potvrdu plasmana.

Skupina C igra se u Rovinju, a na ljestvici su u vodstvu Olimpija i Osijek s četiri boda, iako uoči posljednjeg kola priliku za prolaz ima i trećeplasirani DAC koji ima dva boda, ali i čega ga ogled protiv Rudara koji je dosad upisao dva poraza.

U skupini D u vodstvu su Dinamo i Udinese sa 6 bodova, a stvari će u zadnjem kolu pokušati zakomplicirati Maribor koji ima tri boda i čega ga ogled s Dinamom.

Raspored, skupina A (Kostrena): Pomorac – Vardar (16.30), Željezničar – Rijeka (18.30).

Poredak: Željezničar 4, Vardar 4, Rijeka 3, Pomorac bez bodova.

Skupina B (Novi Vinodolski): Orijent – Venezia (16.30); Albanija – Vinodol (18.30).

Poredak: Albanija 6, Venezia 3, Orijent 1, Vinodol 1 bod.

Skupina C (Labin): Osijek – Olimpija (16.30); DAC – Rudar (19).

Poredak: Olimpija 4, Osijek 4, DAC 2, Rudar bez bodova.

Skupina D (Rovinj): Dinamo – Maribor (16.30); Udinese – Rovinj (18.30).

Poredak: Dinamo 6, Udinese 3, Maribor 3, Rovinj bez bodova.