Marin Mandekić prvak Hrvatske u trailu

Ova utrka je među trkačima poznata kao iznimno zahtjevna pa je potrebna iznimna pripremljenost, ali najviše iznimna mentalna snaga i izdržljivost koju je Marin Mandekić demonstrirao osvojivši prvo mjesto u domaćoj konkurenciji.

Rijeka – Marin Mandekić, član AK Kvarner prvak je Hrvatske u trailu. Na plavoj stazi utrke 100 milja Istre Mandekić je dionicu dugu 110 kilometara istrčao za 12:21:12 sati, osvojio prvo mjesto u poretku za prvenstvo Hrvatske i treće mjesto u ukupnom poretku.

Start ove izuzetno zahtjevne utrke bio je u petak u 22 sata u Lovranu, potom je slijedio uspon na Učku na 1400 metara nadmorske visine, a onda 100 kilometara duga ruta do Buzeta i Oprtlja s ciljem u Umagu. Marinov je uspjeh još i veći kada se zna da su uoči i za vrijeme utrke vremenski uvjeti bili loši. Trkače je na Učki, gdje se staza spaja na stazu najduže utrke (170 km) te je slijedi do Buzeta i Oprtlja, dočekao snijeg, a trčalo se po noći na vrlo zahtjevnoj stazi. Marin Mandekić je prije cilja u Umagu u koji je stigao u jutarnjim satima subote, točnije u 10:21 sati, morao savladati dva uspona i pregaziti potok.