Marin Premeru državni prvak u bacanju diska

Kvarneraši su se iz Zagreba vratili sa sedam medalja i jednim naslovom državnog prvaka

Rijeka – U organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i AK Agram u Zagrebu se proteklog vikenda održalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke

Sedam medalja osvojili su atletičari Kvarnera na ovom natjecanju, a najuspješniji je bio novi član riječkog kluba, Marin Premeru, koji je osvojio zlato u disku koji je bacio 59,30 metara.

Laura Štefanac

Laura Štefanac osvojila je još jednu medalju u bacanju koplja, ovaj put srebrnu s hicem od 49,10 metara. Iako joj je i ovog puta izmakao hitac od 50 metara, kontinuitet njezinih hitaca na duljini 49 m pokazuje nam da je i te kako blizu svojeg cilja.

Kvarneraši se mogu pohvaliti i s pet brončanih atletičara, među kojima je najuspješnija bila Sara Superina, koja je osvojila treće mjesto u utrci na 5.000 metara u kojoj je trčala 19:43.74 minuta, odnosno vremenu njezinog novog osobnog rekorda.

Broncu je osvojio i Dominik Babić u utrci na 800 metara za 1:54.91 minuta, te kao juniorski prvak još jednom pokazao da i konkurira i u seniorskoj kategoriji. Ana Tibljaš bila je treća na 3.000 metara zapreke s rezultatom od 11:59.07 minuta.

Luana Bobanović osvojila je treće mjesto u utrci na 100 metara u kojoj je trčala 12.28 sekundi, što joj je dodatni motiv zbog niza propuštenih natjecanja zbog ozljede. Klara Barnjak osvojila broncu u skoku udalj sa 5,77 metara.

Ostali rezultati, atletičari, dalj: 8. Ivan Vujević 6,46. Troskok: 4. Nikola Jelaš 13,33. 3.000 m zapreke: 5. Ivan Vuletić 10:13.67.
Atletičarke, 400 m: 4. Nicole Milić 58.13. Troskok: 6. Ema Bacalja 11,34. 200 m: 8. Nicole Milić 25.91, 11. Luana Bobanović 26.39.