Mlađe kategorije HNK Rijeka – Juniori osvojili bod, kadeti i pioniri sva tri

Juniori Rijeke su remizirali s Dugopoljem dok su kadeti i pioniri savladali vršnjake Međimurja.

Rijeka – Juniori, kadeti i stariji pioniri Rijeke ovog su vikenda na domaćem terenu odigrali svoje prvenstvene utakmice 10. kola HNL-a.

Juniori Rijeke su u sklopu 10. kola HNL-a ugostili momčad Dugopolja. Riječani su usprkos terenskoj nadmoći i većem broju stvorenih prilika propustili pobijediti goste iz Dugopolja te su ovim remijem prvo mjesto na tablici prepustili vršnjacima Hajduka. Rijeka je povela u 17. minuti kada je Omerović uspješno izbjegao zaleđe, izbio sam pred golmana i preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju za 1:0. Tijekom utakmice domaći su imali nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, no nisu uspjeli postići drugi zgoditak i riješiti utakmicu. Propuštene šanse došle su na naplatu u 86. minuti kada je nakon pogreške u obrani Rijeke Šušnjara asistirao Siliću koji je s ruba šesnaesterca lijepo pogodio za konačnih 1:1.

Deseto kolo nacionalnog prvenstva selekcijama kadeta i starijih pionira Rijeke donijelo je dvostruki sraz protiv momčadi Međimurja. Kadeti su slavili rezultatom 3:1 u utakmici u kojoj su gosti pružili odličan otpor favoriziranim domaćinima. Rijeka je povela u 27. minuti kada je na ubačaj Žgombe Brekalo glavom pogodio za 1:0. Unatoč rezultatskom zaostatku gosti ne gube nadu i već u 31. minuti izjednačavaju rezultat. Vurušić bježi obrani domaćih i kreće sam prema golu, važe vratara Rijeke i kada se već činilo da je izgledna prilika propuštena, ipak uspijeva uputiti udarac koji se od stative odbija u mrežu za 1:1. Novo vodstvo domaćih dogodilo se odmah nakon početka drugog poluvremena. Zgoditak za 2:1 postigao je Ilinković koji iskorištava dodavanje Ajanovića i od bloka zabija za 2:1. Konačan rezultat utakmice postigao je u 61. minuti Ajanović nakon ubačaja Brauta s desne strane.

Stariji pioniri Rijeke slavili su protiv vršnjaka Međimurja rezultatom 3:0. Prvi gol za domaće djelo je Begovića u 10.minuti. Polovicu posla odradio je Katinić lijepom asistencijom dok je ostatak obavio Begović koji je rutinskim udarcem savladao gostujućeg vratara Zrnu za 1:0. Pogodak za 2:0 djelo je Buljanovića koji se u 28. minuti rješava svog čuvara, ubacuje loptu u sredinu gdje se ona od gostujućeg braniča Antolovića odbija u mrežu Međimurja. Konačan rezultat utakmice postignut je u 41. minuti. Čulina sjajno proigrava za Begovića koji zabija svoj drugi gol na utakmici i domaće vodstvo od 3:0.