Mladi atletičari OŠ Ivanke Trohar iz Fužina najbolji na Erste Plavoj Ligi

Mladi atletičari OŠ Ivanke Trohar iz Fužina najbolji na Erste Plavoj Ligi

FOTO: akkvarner.hr

U srijedu su na Kantridi natupili predstavnici 32 osnovne škole iz Primorsko-goranske županije

Rijeka – Protekle je srijede na Stadionu Kantrida održana još jedna Erste Plava liga, najpoznatija dječja atletska liga za učenike i učenice osnovnih škola. Iako je njezin prvotan termin bio zakazan za kraj travnja, a onda i otkazan zbog epidemije koronavirusa, natjecanje je na Kantridi i više je nego uspješno organizirano.

Odaziv je bio jako dobar, nastupili su predstavnici 32 osnovne škole iz Primorsko-goranske županije, među kojima je najbolja bila Osnovna škola Ivanke Trohar iz Fužina, za što su nagradu preuzele ravnateljica škole Jasna Štimac i učiteljica Irena Vlahinić.

Pravila su i ove godine ostala ista, dvoje najbolje plasiranih u svakoj od disciplina stekli su pravo nastupa u finalu Erste Plave lige, a ono će se održati uoči glavnog programa Hanžekovićevog memorijala 15. rujna u Zagrebu. Zato je svaki od natjecatelja dao sve od sebe da izbori svoje mjesto među najboljima i osigura nastup na Hanžekovićevom memorijalu.

Neki su ostvarili i po dvije pobjede, među učenicama trećih razreda to je bila Franka Novosel iz Osnovne škole Zamet, u konkurenciji četvrtih razreda dvije pobjede ostvarile su Ivonna Karminski (Kvarner) i Lucija Mikulić (Jelenje-Dražice), dok je među petim razredima dva prva mjesta osvojila Silvija Žilić (Zamet).

Kod dječaka je Erik Zeichen (Drago Gervais, Brešca) bio dva puta najbolji u konkurenciji trećih razreda, Patrik Klovar Lukarić (Kozala) među učenicima petih razreda, a Matej Ružić (Turnić) kod učenika šestih razreda. Potrebno je spomenuti i nagrade za koje su se pobrinuli sponzori, kao i medalje koje su dobili troje najboljih natjecatelja u svakoj od disciplina. No, ono što je ipak važnije od nagrada i medalja je zadovoljstvo baš svakog dječaka i djevojčice koji su se u srijedu natjecali na Kantridi.

I ovogodišnje natjecanje održano je pod sloganom Brže, više, jače, a jedan od ciljeva natjecanja je promocija 60-minutnog vježbanja kao osnovne potrebe svakog čovjeka. Natjecanje je održano uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva zdravstva, Nastavnog zavoda za javno zdravstvo, Hrvatskog olimpijskog odbora, Hrvatskog atletskog saveza, Središnjeg državnog ureda za šport i Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar.

Rezultati, učenice, treći razredi, 300 m: 1. Franka Ćućić (Jelenje-Dražice) 55.27, 2. Martina Žilić (Zamet) 58.33, 3. Tara Valenta (Jelenje-Dražice) 1:04.7. Vortex: 1. Leona Mance (Kantrida) 22,3, 2. Sunčica Divjak (Srdoči) 21,6, 3. Laura Vrkić (Kozala) 16,59. 60 m: 1. Franka Novosel (Zamet) 8.96, 2. Lamija Halilović (Srdoči) 9.6, 3. Franka Ćućić (Jelenje-Dražice) 9.66. Dalj: 1. Franka Novosel (Zamet) 3,79, 2. Lamija Halilović (Srdoči) 3,38, 3. Martina Žilić (Zamet) 3,22.

Četvrti razredi, 300 m: 1. Ivonna Karminski (Kvarner) 50.61, 2. Lucija Kliman (Brajda) 54.56, 3. Ana Zamarin (Milan Brozović ) 56,76. Vortex: 1. Lucija Mikulić (Jelenje-Dražice) 25,54, 2. Marta Kozelički (Ivanka Trohar Fužine) 9,50. Dalj: 1. Ivonna Karminski (Kvarner) 3,78, 2. Katja Brusić (Nikola Tesla) 3,72, 3. Tia Kezele (Ivan Zajc) 3,67. 60 m: 1. Lucija Mikulić (Jelenje-Dražice) 8.84, 2. Tia Kezele (Ivan Zajc) 9.47, 3. Katja Brusić (Nikola Tesla) 9.56.

Peti razredi, 600 m: 1. Silvija Žilić (Zamet) 1:52.8, 2. Chiara Zuzzi (Andrija Mohorovičić, Matulji) 1:53.52, 3. Mia Babnik (Rikard Katalinić Jeretov) 1:57.8. Kugla: 1. Lea Kovač (Jelenje-Dražice) 7,34, 2. Petra Levak (Rikard Katalinić Jeretov) 6,5, 3. Roža Marulić (Gelsi) 5,2. 60 m: 1. Nika Samardžić (Eugen Kumičić) 8.58, 2. Petra Levak (Rikard Katalinić Jeretov) 8.94, 3. Petra Pevalek (Nikola Tesla) 9.16. Dalj: 1. Silvija Žilić (Zamet) 3,98, 2. Iris Levak (Rikard Katalinić Jeretov) 3,95, 3. Mia Babnik (Rikard Katalinić Jeretov) 3,84.

Šesti razredi, dalj: 1. Nika Krculić (Srdoči) 4,57, 2. Antonia Babić (Kantrida) 4,36, 3. Katia Žikić (Milan Brozović) 4,03. 600 m: 1. Elena Ban (Čavle) 1:46.8, 2. Koni Dubrović (San Nicolo) 1:59.2, 3. Marija Blečić (Zamet) 2:19.7. Kugla: 1. Lara Mohović (Kantrida) 7,83, 2. Tara Cvijić (Nikola Tesla) 7,22, 3. Iris Gumilar (Ivan Zajc) 6,48. 60 m: 1. Lucija Zdrilić (Sv. Matej) 8.86, 2. Antonia Babić (Kantrida) 8.92, 3. Nika Krculić (Srdoči) 8.93.

Učenici, treći razredi, 300 m: 1. Jan Razić (Eugen Kumičić) 55.2, 2. Matija Miculinić (Čavle) 56.06, 3. Lovro Papić (Srdoči) 56.46. 600 m: 1. Erik Zeichen (Drago Gervais Brešca) 9.33, 2. Karlo Vidović (Eugen Kumičić) 9.64, 3. Ivan Simcich (Ivan Zajc) 9.72. Dalj: 1. Erik Zeichen (Drago Gervais Brešca) 3,68, 2. Jan Razić (Eugen Kumičić) 3,29, 3. Ivan Simcich (Ivan Zajc) 3,14. Vortex: 1. Borna Gregur (Fran Franković) 28,1, 2. Gabriel Sever (Vežica) 26,28, 3. Sven Vlahinić (Sv. Matej) 25,64.

Četvrti razredi, 300 m: 1. Dario Toto (Andrija Mohorovičić, Matulji) 52.39, 2. Bruno Gregur (Fran Franković) 53.17, 3. Jakov Sudan (Jelenje-Dražice) 59.83. Dalj: 1. Marin Radetić (Čavle) 4,24, 2. Rino Ivanić (Vežica) 3,86, 3. Bruno Gregur (Fran Franković) 3,81. 60 m: 1. Dominik Lukežić (Jelenje-Dražice) 8.81, 2. Marin Radetić (Čavle) 9.02, 3. Dario Toto (Andrija Mohorovičić, Matulji) 9,2. Vortex: 1. Roko Prpić (Eugen Kumičić) 37.9, 2. Mateo Toto (Andrija Mohorovičić, Matulji) 34,7, 3. Petar Budiselić (Ivanka Trohar Fužine) 28,6.

Peti razredi, 600 m: 1. Patrik Klovar Lukarić (Kozala) 2:06.59, 2. Frane Crnković (Vežica) 2:08.37, 3. Adrien Ban (Čavle) 2:14.13. Dalj: 1. Patrik Klovar Lukarić (Kozala) 3,93, 2. Marko Vulić (Kantrida) 3,85, 3. Vito Kovač (Kantrida) 3,83. 60 m: 1. Vito Kovač (Kantrida) 8,59, 2. Marko Vulić (Kantrida) 8.63, 3. Nino Blažić (Gelsi) 9.06. Kugla: 1. Roman Lučić (Nikola Tesla) 7,79, 2. Nino Blažić (Gelsi) 6,7.

Šesti razredi, 600 m: 1. Matej Ružić (Turnić) 1:50.1, 2. Tomas Jurinjak (Viktor Car Emin) 1:55.5. 60 m: 1. Matej Ružić (Turnić) 8.62, 2. Ivan Pevalek (Nikola Tesla) 8.67, 3. Oleg Lucijanović (Nikola Tesla) 9.14. Dalj: 1. Ivan Pevalek (Nikola Tesla) 4,37, 2. Oleg Lucijanović (Nikola Tesla) 4,20. Kugla: 1. Tomas Jurinjak (Viktor Car Emin) 7,71.

Službeni rezultati

.fb_iframe_widget_fluid_desktop iframe { width: 100% !important; }
error: Sadržaj je zaštićen !!