Mladi plivači Primorja na međnarodnom mitingu “Victoria-Primorje” osvojili 12 medalja

Na ovom je jakom međunarodnom mitingu nastupilo 532 plivača iz Italije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske

Rijeka – Mlađi juniori, juniori i seniori Primorja osvojili su ukupno 12 odličja na 12.Međunarodnom mitingu „Victoria-Primorje” u izuzetno jakoj međunarodnoj konkurenciji 523 plivačice i plivača iz 50 klubova iz Italije, Slovenije i Mađarske.

Najuspješnija je bila Tina Čudina s osvojena tri zlata i jednom broncom u kategoriji mlađih juniora (C). Najbrža je bila na 50 prsno (34,52), 50 slobodno (27,61) i 100 slobodno (59,83) dok je na 100 prsno bila treća sa 1:16,67.

Odličan nastup imala je i mlađa juniorka Lucija Ivanović koja je u svojoj kategoriji zlato dohvatila na 50 leptir (29,54) dok je na 50 leđno (32,25) osvojila broncu. Rea Kozeljac bogatija je za mlađejuniorsko srebro na 200 mješovito (2:28,78) i broncu na 50 prsno (35,90). U C kategoriji mlađih juniora na postolje se popeo i Vito Toić koji je na 50 prsno (32,58) osvojio broncu.

Nastup vrijedan pažnje zabilježila je i juniorka Eva Stanković koja je u utrci 400 mješovito u cilj stigla kao treća s rezultatom 5:08,99. Veliki razlog za zadovoljstvo imao je Antonio Rajković koji se nakon ozljede i sedmomjesečne pauze vratio u velikom stilu i osvojio dvije bronce u apsolutnoj kategoriji – na 50 prsno s rezultatom 29,87 te na 100 prsno sa 1:05,97.

Čestitke medaljašima ali i ostalim Primorjašima koji su nastupili u finalnim utrkama: Vjera Mikić, Marta Morić, Nikola Zdrilić i Duje Franić!!

Na kraju natjecanja proglašeni su i nagrađeni najuspješniji pojedinci po kategorijama prema proju FINA bodova iz dvije discipline:

Apsolutna kategorija: Tjaša Oder (SLO), Neža Klančar (SLO) i Daša Tušek (SLO)

Juniorska kategorija: Jaka Pušnik (SLO), Sašo Boškan (SLO), Klara Bošnjak (Medveščak)

Mlađejuniorska kategorija: Karlo Perčinić (Mladost), Giada Alzette (ITA), Anna Porcari (ITA).