Morčići Rijeke izborili plasman na završnicu Champions trophy turnira!

Za Rijeku su nastupili Mauro Mrvoš, Roko Lerga, Lukas Ujčić, Dino Ilijazi, Gabriel Butković, Vito Kovač, Vito Adamović,  Adrian Vrčić, Lukas Murica, Eldar Mahmić, Davor Bistre, Ivano Jurišević.

Rijeka – Morčići Rijeke osvojili su drugo mjesto na kvalifikacijskom turniru Champions trophy u Zagrebu i tako osigurali plasman u završnicu turnira što je na rasporedu u Austriji, a održat će se u okolici Beča.

Rijeka je u finalu izgubila od Lokomotive (1:3), ali je sjajnim nastupom kroz turnir ostavila odličan dojam ostvarivši veliki uspjeh plasmanom na završnicu.

Riječki morčići u skupini su pobijedili Sport team iz Bosne i Hercegovine 1:0, Daruvar 4:0, Ravnice 8:0, dok su protiv Lučkog remizirali (0:0) osvojivši na kraju prvo mjesto.

U četvrtfinalu Rijeka je pobijedila OŠ Zagreb 2:0 (0:0) nakon izvođenja deveteraca, dok su u finalu bili bolji od Zagreba 1:0.

Na završnom turniru u Austriji sudjelovat će 128 ekipa koje su prošle filter od 40 kvalifikacijskih turnira. Među najpoznatijim ekipama koje su izborile nastup su:  Liverpool, Juventus, Manchester City, Benfica, Atletico Madrid, Schalke 04, Southampton, Glasgow Rangers, Roma, Bešiktaš, Sturm Graz, RB Salzburg, Sunderland…