Najmlađi vaterpolisti Primorja peti na PH

Titulu Prvaka Hrvatske osvojile su nade HAVK Mladost koje su u finalu slavile protiv vršnjaka Medveščaka rezultatom 11:6

Rijeka – Bazeni Kantrida krajem prošlog tjedna ugostili su turnir Prvenstva Hrvatske u vaterpolu za kategoriju nada. Na turniru je sudjelovalo 12 sastava, odnosno 11 momčadi i “Barakudice” (Hrvatska ženska reprezentacija do 12 godina), koji su se borili za titulu prvaka Hrvatske u ovoj najmlađoj natjecateljskoj kategoriji.

utakmica za 5. mjesto, 30.08. Solaris – Primorje EB 2:6

Titulu Prvaka Hrvatske osvojile su nade HAVK Mladost koje su u finalu slavile protiv vršnjaka Medveščaka rezultatom 11:6. Najboljim igračem turnira proglašen je Luka Sever iz Medveščaka, najbolji vratar je Nikola Bratoš, također iz Medveščaka, dok je titula najboljeg strijelca PH pripala Mihaelu Mladineu iz splitskog Jadrana. Barakudice su osvojile trofej Fair Play.

Posebno valja naglasiti da je uslijed nepovoljne epidemiološke situacije, sigurnost natjecatelja i djece bila od presudne važnosti te da je i u rutinskoj kontroli državnog inspektorata, organizacija adekvatnih uvjeta od strane Primorja EB ocijenjena izvrsnom ocjenom, te je turnir priveden kraju uz najviše epidemiološke standarde.

Boje Primorja na ovom su turniru branili: Matija Ćurić, Jakov Šurbek, Bruno Pipinić, Ivan Stanković, Niko Jović, Patrik Turk, David Vukelić, Frane Tiškivski, Karlo Kalokira, Roko Torić, Grigor Mandrapa, Ivano Sudulić, Vito Stupar uz trenerski dvojac Zoran Klapan i Oleksandr Tiškivski