Nogometaši Rijeke poraženi u Maksimiru

Riječani nisu uspjeli povezati dvije gostujuće pobjede protiv Dinama, te se bez bodova vraćaju kući

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Dinama u utakmici 24. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Dinamo je utakmicu otvorio s nekoliko ubačaja iz kornera koji su donijeli pokušaje Jakića (3′) i Petkovića (4′), ali bez opasnosti za riječki gol. U 11. minuti u odličnoj situaciji se naša Ivanušec, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora završio je u korneru. Modri su bili opasni od samog početka, u 25. minuti udarac Majera uspio je, uz male poteškoće, ukrotiti Nevistić.

I onda je stigao gol Dinama u 27. minuti. Oršić je odigrao loptu u prostor, Capan ju je uspio samo zaustaviti za Oršića koji ju je gurnuo na bok za Ivanušeca – 1:0. Iako Rijeka nije bila bezopasna, prva prilika stigla je u 35. minuti. Andrijašević je povukao kontru i pronašao Menala na lijevoj strani. Menalo se sjajno izborio za poziciju i potegnuo, ali greda je spasila modre. Do kraja prvog dijela valja izdvojiti udarac Ivanušeca (36′), te odličnu situaciju za Ademija (38′) koji je primio jednu dugu loptu i odlično pucao, ali Nevistić je bio spreman. Rijeka je mogla do gola u 45. minuti. Vukčević je ubacio s lijeve strane, Kulenovićev udarac nije bio precizan.

Na otvaranju drugog dijela Ivanušec se našao u dobroj situaciji ali odgodio je udarac u završnici i propala je prilika. Na drugoj strani Murić je potegnuo 25 metara, ali udarac je išao u Livakovića. U 65. minuti Dinamo je izveo jednu uigranu akciju nakon prekida, Oršić je ostao sam i poentirao – 2:0. Pogodak je prvotno poništen nakon što je pomoćni sudac označio zaleđe, ali VAR je potvrdio gol. Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, bijeli unatoč svim pokušajima nisu se uspjeli vratiti u utakmicu. U 89. minuti Ademi se našao u odličnoj prilici, ali Nevistić je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Nogometaši Rijeke u sljedećem, 25. kolu Prve HNL na Rujevici dočekuju momčad Slaven Belupa. Utakmica je na rasporedu u petak, 12. ožujka s početkom u 18 sati.