Cvjetnica u Kostreni u znaku nordijskih hodača

Autor: Marina Pauletić 10.04.2025

nordijsko_hodanje_kostrena_2025_1 Foto: arhiva

Organizator je za sve sudionike programa osigurao štapove za hodanje.

Kostrena – Naredne se nedjelje nastavlja suradnja TZO Kostrena te KŠR Gorovo i Nordic Walking Teama Opatija, a ovog puta sa slavljeničkim predznakom. Već tradicionalno, nordijski će se hodači uključiti u obilježavanje Cvjetnice pa će osim samog hodanja dan imati i dodatni sadržaj.

U nedjelju 13. travnja s početkom u 10:00 sati nordijski će se hodači okupiti u Žurkovu, a nakon vježbi zagrijavanja, u sklopu programa pod nazivom „Korakom do zdravlja“ – nordijsko hodanje i pješačenje stazama Kostrene, krenuti na pohod atraktivnom rutom na relaciji Žurkovo (JK Galeb) – Sv. Lucija – Viktor Lenac – Draški potok – trim staza – Glavani – Narodna čitaonica Kostrena - Žurkovo. Srednje je zahtjevna to staza dužine 7 km i predviđenog hoda u trajanju od oko 2 sata.

- Napomenimo da će hodači, kako je to već tradicionalno kad su Cvjetnica i Kostrena u pitanju, zastati na proslavi ispred narodne čitaonice Kostrena gdje će ih domaćini počastiti ukusnim zalogajima, najavljuju organizatori.

Podsjetimo, kao i uvijek, organizator je za sve sudionike programa osigurao štapove za hodanje, a sudionici trebaju biti adekvatno odjeveni te ponijeti bocu vode. Svi sudjeluju na vlastitu odgovornost, a program vode licencirani instruktori nordijskog hodanja. U slučaju lošeg vremena, organizator zadržava pravo izmjene rute ili odgode programa. Svi zainteresirani mogu se prijaviti za sudjelovanje na licu mjesta – u Žurkovu.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...