[FOTO] Kostrena Kids’ Outdoor – KaKaO 2026 okupio brojne mališane: jubilarno izdanje s najbogatijim programom dosad
Autor: Nikola Cvjetović 20.04.2026

Dvodnevna manifestacija u Kostreni donijela kreativne radionice, sport, zabavu i rekordan odaziv djece i obitelji
Kostrena - Proteklog vikenda uspješno je održano jubilarno, peto izdanje manifestacije „Kostrena Kids’ Outdoor – KaKaO 2026“, koje je ove godine po prvi put organizirano kroz dva dana, 18. i 19. travnja, uz dosad najbogatiji i najraznovrsniji program.

Program je započeo u Kući kostrenskih pomoraca, gdje su održane kreativne radionice za učenike viših razreda osnovne škole. Djeca su se okušala u šminkanju, crtanju grafita i slikanju na platnu, a najveći interes izazvala je upravo radionica grafita pod vodstvom Krešimira Golubića. Sudionici su s velikim entuzijazmom učili osnove ove umjetničke forme i stvarali vlastite radove.

Središnji dio manifestacije održan je dan kasnije ispred Sportske dvorane Kostrena, gdje je organiziran bogat program koji je privukao velik broj djece i roditelja. Cilj manifestacije bio je kroz igru, sport i kreativnost potaknuti zdravo odrastanje i druženje na otvorenom, što je i ove godine u potpunosti ostvareno.

Program su dodatno obogatili lokalni sportski klubovi – NK Pomorac, KK Kostrena, RK Adriatic, BK Kostrena i JK Galeb – kroz razne sportske aktivnosti, uključujući penjanje na stijenu, hula hoop radionice i malu školu olimpizma. Mališani su uživali i u cirkuskoj predstavi „Los Flacos“, mini disku s dječjim DJ-em te druženju s omiljenom maskotom Mini.

Posebnu pažnju privukle su brojne kreativne radionice poput izrade narukvica, bookmarka i lutaka pričalica, dok je radionica „Stvaraj, poveži i ostvari trag“ Marka Sladića ostavila snažan dojam na sudionike.
Novost ovogodišnjeg izdanja bili su Babysteps programi za najmlađe, u dobi od 0 do 3 godine, kao i povećan broj gumenih dvoraca, dok je tradicionalno popularno oslikavanje lica ponovno razveselilo najmlađe posjetitelje.

Posjetiteljima je bio dostupan i vlakić koji ih je prevozio do Kuće kostrenskih pomoraca, gdje su mogli besplatno razgledati interpretacijski centar i upoznati bogatu pomorsku tradiciju Kostrene.
Za okrjepu su se pobrinuli lokalni ugostitelji, a posebno su se istaknule fritule koje su ponovno oduševile sve generacije.

Organizatori ističu kako su dječji osmijesi najveća nagrada i motivacija za daljnji razvoj manifestacije, naglašavajući da je ovogodišnje izdanje okupilo najveći broj sudionika do sada te potvrdilo status jednog od omiljenih događanja za djecu i obitelji u regiji.
Foto: Davor Dragičević



