Vikend u općini Čavle: dječja reduta u Domu kulture i Zimska liga Kvarnera na Grobniku
Autor: Nikola Cvjetović 23.01.2026

Općina Čavle tako i ovoga vikenda nudi sadržaje za velike i male – od maškaranog veselja za djecu do sportskog nadmetanja za ljubitelje trčanja.
Čavle - Vikend pred nama u općini Čavle donosi pregršt zabave, smijeha i sportskog duha za sve generacije. Program započinje u subotu, 24. siječnja, kada su najmlađi u fokusu na dječjoj reduti koja će se održati u Domu kulture Čavle od 17 do 19 sati.
Maskirana djeca moći će uživati u glazbi, plesu i veselom druženju u pravoj maškaranoj atmosferi. Organizatori najavljuju obilje smijeha i igre, a ulaz je slobodan za sve posjetitelje. Dječja reduta tradicionalno okuplja brojne obitelji i donosi radost karnevalskog razdoblja u srce Čavli.
Sportski dio vikenda slijedi u nedjelju, 25. siječnja 2026., kada će se na Automotodromu Grobnik s početkom u 10 sati održati utrka Zimske lige Kvarnera „Igor Malešević“. Riječ je o popularnoj seriji zimskih trkačkih događanja koja se odvijaju kroz više kola, a namijenjena je iskusnim trkačima, rekreativcima i mladima.
Cilj Zimske lige Kvarnera je promicanje zdravog načina života, sportskog zajedništva i druženja, ali i očuvanje sjećanja na legendarnog trenera Igora Maleševića, koji je ostavio snažan trag u kvarnerskom sportu. Sudjelovanje u ligi otvoreno je svima, a dodatne informacije dostupne su na službenoj stranici organizatora.
Više informacija o svim nadolazećim događanjima moguće je pronaći u kalendaru događanja Turističke zajednice općine Čavle.




