Edukativni program „Obitelj u muzeju“ Prirodoslovnog muzeja Rijeka nudi zanimljive aktivnosti
Autor: Marina Pauletić 10.12.2024
Program u Rijeci je dostupan gluhim i nagluhim osobama, uz prijevod na hrvatski znakovni jezik.
Rijeka – Prirodoslovni muzej Rijeka osmislio je edukativni program „Obitelj u muzeju“ za obitelji koje žele zajedno istraživati svijet prirodoslovlja na kreativan način kroz različite zabavne aktivnosti. Radionice su koncipirane kao interaktivno iskustvo za obitelj, a ujedno su idealna prilika za druženje i stvaranje trajnih uspomena dok se istražuje muzej.
„Naše prvo takvo muzejsko druženje zakazujemo u četvrtak, 12. prosinca, u Prirodoslovnom muzeju u Rijeci i u subotu, 14. prosinca u Kaštelu Zrinskih u Brodu na Kupi, a posvećujemo ga obilježavanju Međunarodnog dana planina s temom Čarobni prosinac. Posebno nas veseli što je ovo dio priče Muzej svima - inkluzivna radionica otvorena svima, dostupna gluhim i nagluhim osobama uz prijevod na hrvatski znakovni jezik“, poručili su iz Prirodoslovnog muzeja.
Opis radionica pogledajte u nastavku.
ČETVRTAK, 12. prosinca u 18 sati u Muzeju u Rijeci
SUBOTA, 14. prosinca u 10.30 sati u Kaštelu Zrinskih u Brodu na Kupi, radionica: „Obitelj u muzeju - Čarobni prosinac“
„Draga djeco i roditelji, bliži se „Međunarodni dan planina“ pa vas pozivamo da postanete zimski istraživači na zanimljivoj radionici „Čarobni prosinac“. Zajedno ćemo otkriti što to uopće kitimo u prosincu - smreku, jelu ili bor, spoznat ćemo razlike u njihovim krošnjama, igličastom lišću i češerima koji ih krase. Ujedno ćemo istražiti kako se pripremiti za izlet u planine, a putem ćemo upoznati i poneke šumske životinje te istražiti njihove tragove. Nakon muzejske potrage, otkrit ćemo čaroliju stvaranja poklona za sebe ili za neku dragu osobu. I naravno, sve to u opuštenoj obiteljskoj atmosferi. Veselimo se vašem dolasku!“, pozivaju iz muzeja.
Program se održava u Prirodoslovnom muzeju Rijeka, 12. prosinca/četvrtak, od 18.00 do 19.30 sati, a u Kaštelu Zrinskih 14. prosinca/subota od 10.30 do 12.00 sati. Namijenjen je djeci starosti od 6 do 10 godina i roditeljima, to jest dijete i jedan roditelj zajedno sudjeluju na obiteljskoj radionici
broj polaznika je ograničen, a sudjelovanje je potrebno najaviti na adresu elektronske pošte edukacija@prirodoslovni.com (za Rijeku) i kastel@prirodoslovni.com (za Brod na Kupi). Prijavu putem elektronske pošte možete izvršiti klikom na gumb „OBITELJ U MUZEJU - prijava RIJEKA“ odnosno, „OBITELJ U MUZEJU - prijava BROD NA KUPI“. Sudjelovanje u programu je besplatno za sve sudionike.
Program u Rijeci je dostupan gluhim i nagluhim osobama, uz prijevod na hrvatski znakovni jezik, a provodi se u suradnji s Udrugom Kultura svima uz koordinaciju Maje Ogrizović, voditeljice inkluzivnih programa.
Autorica programa: Anita Hodak, viša kustosica pedagoginja.
Voditeljice radionice u Rijeci: Anita Hodak, viša kustosica pedagoginja i Božena Viduka, magistra likovne pedagogije, ruke pomagačice: sestre Mara i Lena.
Voditeljice radionice u Brodu na Kupi: Klara Bukovac, viša voditelja marketinga i Jelena Cindrić, magistra kulturologije
edukativni program realiziran je uz financijsku podršku Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranske županije i Grada Rijeke.
NAPOMENE ZA RODITELJE:
Dijete i pratitelj djeteta imaju besplatan ulaz u Muzej.
Podaci prikupljeni u prijavi koristiti će se samo u svrhu organizacije edukativnog programa te se u druge svrhe se neće koristiti.
Fotografije snimljene na programu mogu biti objavljenje na mrežnim stranicama Prirodoslovnog muzeja Rijeka u svrhu informiranja o programu. Ispitanik može podnijeti zahtjev za uklanjanjem fotografija s mrežnih stranica Prirodoslovnog muzeja Rijeka na adresu elektroničke pošte: gdpr@prirodoslovni.com.