[FOTO] Nacistički simboli na dvorani na Kozali: Grad osudio incident, policija provodi izvide
Autor: Portal Torpedo 09.02.2026

Incident su osudili i iz Grada Rijeke, istaknuvši kako su sporni simboli uklonjeni odmah nakon dovršetka policijskog očevida.
Rijeka - Na sportskoj dvorani Dinko Lukarić na riječkoj Kozali danas su uočeni nacistički simboli, zbog čega je o svemu obaviještena policija, dok su gradske službe nakon očevida pristupile njihovu uklanjanju. Točnije, na pročelju objekta našla se nacistička zastava sa svastikom te oznaka nacističke formacije „SS“.
Tko je postavio nacističke simbole zasad nije poznat, niti je utvrđeno kada su točno nastali. Iz Policijske uprave primorsko-goranske potvrđeno je da su zaprimili dojavu te da postupaju sukladno ovlastima.
„Policija je jutros zaprimila dojavu o grafitu neprimjerenog sadržaja na sportskom objektu u Rijeci te poduzima mjere iz svoje nadležnosti“, naveli su iz policije.
Incident su osudili i iz Grada Rijeke, istaknuvši kako su sporni simboli uklonjeni odmah nakon dovršetka policijskog očevida.
U priopćenju navode da Grad kontinuirano radi na uklanjanju grafita i poruka koje potiču mržnju te očekuju da nadležne institucije u ovom slučaju što prije utvrde počinitelje i poduzmu odgovarajuće pravne korake.
Isticanje nacističkih simbola u Hrvatskoj je zakonom zabranjeno te, ovisno o okolnostima, može predstavljati kazneno djelo ili prekršaj.
Policija nastavlja utvrđivati sve okolnosti događaja i tragati za počiniteljem.



