[FOTO] Plenković: Velikim cestovnim ulaganjima u Primorsko-goranskoj županiji bolja povezanost i sigurniji promet građanima

Autor: Nikola Cvjetović 29.05.2025

OREHOVICA_14

Istaknuo je kako su radovi na drugoj i trećoj fazi čvora Orehovica završeni dva mjeseca prije roka, a projekt je vrijedan 7,2 milijuna eura.

Rijeka - Predsjednik Vlade Andrej Plenković danas je zajedno s potpredsjednikom Vlade i ministrom mora, prometa i infrastrukture Olegom Butkovićem obišao završene radove na rekonstrukciji i dogradnji čvora Orehovica kod Rijeke na autocesti A6. Istaknuo je kako su radovi na drugoj i trećoj fazi čvora Orehovica završeni dva mjeseca prije roka, a projekt je vrijedan 7,2 milijuna eura.
Istaknuo je da je ovim projektom omogućeno jednostavnije uključivanje u promet iz pravca Sušaka na autocestu, čime se rasterećuje promet i povećava njegova sigurnost.

„Ovo je samo dio velikih cestovnih ulaganja u Primorsko-goranskoj županiji, budući da se radi i na čvorovima Škurinje i Matulji, a ujedno i na preostalih 11 kilometara četverotračne ceste od tunela Učka prema Matuljima“, rekao je predsjednik Vlade.

OREHOVICA_07


Dodao je da će se time zaokružiti povezanost Istarske županije s mrežom autocesta i rasteretiti cijeli prometni prsten oko Grada Rijeke.


Spomenuo je i druga cestovna ulaganja, posebno izdvojivši radove na pravcu Križišće - Žuta Lokva. Dodao je da će ti brojni cestovni projekti, osim prometnog rasterećenja i sigurnosti, bolje prometno povezati Primorsko-goransku i Istarsku županiju.


Na kraju je zahvalio izvođačima na realizaciji ovog velikog projekta koji je omogućio kvalitetniji promet za sve građane Rijeke, ali i brojne posjetitelje i turiste.

OREHOVICA_02-12507

Butković: Ugovor za čvor Matulji potpisan, čvor Kozala u pripremi

Ministar Butković ponovio je da je projekt čvora Orehovica završen dva mjeseca prije roka, a istaknuo da se završava i čvor Škurinje, koji se spaja na postojeću gradsku cestu i novu državnu cestu D430.

Dodao je da je potpisan ugovor za čvor Matulji gdje se Istarski ipsilon spaja sa obilaznicom Rijeke, odnosno autocestom i infrastrukturom s te strane u Primorsko-goranskoj županiji.

OREHOVICA_21


Spomenuo je i dovršen čvor Trinajstići te da je u pripremi čvor Kozala i zahvalio svima koji su sudjelovali u realizaciji projekata.

pocket icon

Plenković: Velikim cestovnim ulaganjima u Primorsko-goranskoj županiji bolja povezanost i sigurniji promet građanima

Više sa portala torpedo.media ...