Komemoracija za Sašu Dmitrovića u Muzeju grada Rijeke – sjećanje na omiljenog riječkog antikvara i kroničara grada
Autor: Nikola Cvjetović 06.11.2025

Komemoracija će biti prilika da se prijatelji, suradnici i građani oproste od čovjeka koji je volio i živio Rijeku – njezine ulice, povijest i duh.
Rijeka – U petak, 7. studenoga 2025. godine, u 13 sati, u Kockici Muzeja grada Rijeke održat će se komemoracija za Sašu Dmitrovića, omiljenog riječkog antikvara, publicista i istraživača gradske povijesti, koji je preminuo 9. kolovoza 2025. u 58. godini života.
Saša Dmitrović ostat će zapamćen po svojoj neiscrpnoj ljubavi prema Rijeci, gradu čiju je prošlost neumorno istraživao i prenosio drugima. Svoje znanje i strast dijelio je kroz priče o riječkim ulicama, zgradama i trgovima, kao i kroz biografije poznatih i zaboravljenih Riječana, čuvajući sjećanja na slojevitu povijest grada.
Njegova posvećenost riječkoj baštini i ljudima koji su je stvarali ostavila je dubok trag među sugrađanima, a brojne njegove neispričane priče ostat će trajno upisane u kolektivnu memoriju Rijeke.
Komemoracija će biti prilika da se prijatelji, suradnici i građani oproste od čovjeka koji je volio i živio Rijeku – njezine ulice, povijest i duh.



