Rijeka na MCE 2025: EU projekti koji povezuju inovacije, obrazovanje i zajednicu

Autor: Nikola Cvjetović 15.10.2025

Mayor-Cities-of-Europe-2025

Sudionici konferencije pokazali su velik interes te su vrlo pozitivno ocijenili projekte, posebno njihove inovativne pristupe učenju, korištenje tehnologije i uključivanje građana.

Rijeka – Na međunarodnoj konferenciji Major Cities of Europe (MCE), održanoj 9. i 10. listopada u francuskom gradu Issy-les-Moulineaux, predstavnici Grada Rijeke predstavili su rezultate i aktivnosti dvaju Erasmus+ projekata – FREELAND i ECOSTEAM, koji povezuju inovacije, obrazovanje i sudjelovanje zajednice.

Sudionici konferencije pokazali su velik interes te su vrlo pozitivno ocijenili projekte, posebno njihove inovativne pristupe učenju, korištenje tehnologije i uključivanje građana.

Projekt FREELAND usmjeren je na urbanu obnovu i ekološku osviještenost, a uključuje učenike i nastavnike u praktične projekte i terenske aktivnosti koje rješavaju stvarne gradske izazove. U Rijeci će se dodatno uključiti građani kroz Riječki program lokalnog partnerstva (RPLP) i korištenje službenih gradskih podataka s GIS platformi i portala otvorenih podataka.

Projekt ECOSTEAM povezuje STEM obrazovanje s ekologijom, potičući učenike na istraživanje, kreativno razmišljanje i timski rad u stvaranju rješenja za održivu budućnost.

Pozitivne reakcije sudionika konferencije potvrdile su da su oba projekta inovativna i važna za suvremene obrazovne sustave, posebno u razvoju aktivnog građanstva, digitalne pismenosti i odgovornog odnosa prema okolišu.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...