Rijeka u retro ritmu: oldtimeri, Fićo i duh prošlih vremena
Autor: Nikola Cvjetović 12.11.2025
Fari starodobni automobiliU sklopu izložbe starodobnih vozila, koja se otvara 14. studenog, ljubitelji automobila moći će uživati u Fićima, Tomosima, Vespama i najstarijem automobilu iz 1917. godine.
RIJEKA - Grad na Rječini će ovoga vikenda ponovno zabrujati u starom ritmu — onom mirisu benzina, ulja i nostalgije. Uz veći broj starodobnih vozila na dva, tri i četiri kotača, pristiglih iz različitih dijelova Hrvatske, ljubitelji mehanike i povijesti moći će doživjeti pravo putovanje kroz vrijeme.
Na izložbi će se, kao svojevrsna zvijezda događaja, pojaviti i najstariji automobil, proizveden još davne 1917. godine, dok će središnja tema ovogodišnjeg okupljanja biti posvećena legendarnom Fići — simbolu jedne epohe, jednog djetinjstva i jednog načina života. Povod je okrugla obljetnica: 70 godina od početka njegove proizvodnje, modela koji je motorizirao Jugoslaviju i ostao sinonim za skromnost i domišljatost.
Uz Fiće svih godišta i izvedbi, posjetitelje očekuje šarena paleta Tomosa i Vespi, zbirka fotografija riječkog prometa, štandovi s rabljenim dijelovima za oldtimere, kao i popratni sadržaji — predavanja, razgovori i retrospektive sportskih priča iz vremena kada su brzina i elegancija išli ruku pod ruku.
Svečano otvaranje održat će se u petak, 14. studenog u 17 sati, a izložba će biti otvorena za posjetitelje u subotu i nedjelju, 15. i 16. studenog, od 9 do 20 sati, uz besplatan ulaz.



