Orijent 1919 upisao remi pred odlično ispunjenim tribinama

Foto NK Orijent 1919

Bio je to svojevrsni derbi budući da je razlika uoči susreta na ljestvici bila 2 boda, a shodno konačnom ishodu susreta takva je i ostala tako da nogometaši Orijenta i dalje zauzimaju odlično treće mjesto s osvojena 23 boda.

Rijeka – Nogometaši Orijenta u sklopu 11. kola 3. HNL Zapad pred odlično ispunjenim tribinama remizirali su rezultatom 1-1 sa zagrebačkom NK Dubravom Tim Kabel. Bio je to svojevrsni derbi budući da  je razlika uoči susreta na ljestvici bila 2 boda, a shodno konačnom ishodu susreta takva je i ostala tako da nogometaši Orijenta i dalje zauzimaju odlično treće mjesto s osvojena 23 boda.

Susret je lako mogao otići i na jednu i na drugu stranu tako da konačnih 1-1 najpravednije iskazuje zbivanja na terenu. Početak utakmice pripao je domaćoj momčadi kada najprije  Jergović tuče glavom, a potom u 22. minuti Monjac pogađa vratnicu. Gosti su do kraja poluvremena povezali svoje redove i podigli razinu igre što je rezultiralo i postizanjem vodećeg pogotka. U zadnjoj minuti prvog djela  Marton uklizavanjem na drugoj stativi postiže pogodak za 0:1 te se tako na odmor odlazi s vodstvom gostujuće momčadi.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom dinamičnom ritmu gdje gostujući nogometaši vrebaju priliku za potvrdu svoje pobjede, a domaći nogometaši preokrenuti rezultat. U 82. minuti na dugu loptu prvi stiže Mateo Monjac i bježi obrani Dubrave te Karlo Rebernjak povlači Monjca metar ili dva od kaznenog prostora s leđa u izglednoj gol šansi zbog čega dobiva i crveni karton. Na oduševljenje preko tisuću gledatelja na Krimeji u 86. minuti Leskur ubacuje loptu na rub kaznenog prostora gdje najlošije reagira golman gostujuće momčadi koji odlazi u prazno i ostavlja prostor za Andrića koji kao najviši u skoku postiže izjednačujući pogodak.

Rezultat se do kraja više nije mijenjao što s obzirom na viđeno i najbolje oslikava viđeno. Veseli činjenica odlične posjete domaćih utakmica Orijenta koja premašuje brojke posjeta prvoligaških utakmica.