FOTO Orijent na Krimeji poražen od Međimurja, Opatija u gostima savladala Rudeš

Foto,video: Pro-rec

Orijent nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena niti činjenicu da je igrao s igračem više veći dio utakmice. Opatija je preokretom u režiji Weitzera upisala treću pobjedu.

Rijeka – Doista “slab start” na klupi Orijenta ima Damir Milinović. Nakon poraza u gostima u prošlom kolu, sada je upisao i poraz na domaćem terenu. Nakon dugih pola godine “črljeno-beli” su se vratili na Krimeju, a dočekalo ih je 30 navijača okupljenih izvan stadiona. No, Sušačani nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena, čak niti uz činjenicu da su većinu utakmice igrali s igračem više. U 27. minuti isključen je Marcijuš nakon neopreznog starta na Smolčiću čime je zaradio drugi žuti karton.

NK Opatija

Domaćini su napadali, stvorili nekoliko dobrih prilika, no bez realizacije. U samoj završnici susreta Međimurje je kaznilo njihove promašaje. U 79. minuti Mijić se probio među trojicom domaćih igrača, uputio udarac s vrha šesnaesterca, a lopta se odbila od obrambenih igrača, prevarila vratara i završila u mreži, omogućivši Međimurju da s Krimeje odnese sva tri boda.

Nogometaši Opatije upisali su treću pobjedu u današnjem susretu protiv Rudeša s 2:1, uz preokret u režiji Weitzera. Svi pogotci su se dogodili u drugom djelu utakmice. Prvi su poveli domaćini u 46. minuti iz penala, da bi nakon nekoliko minuta izjednačio Weitzer predivnim golom s 30 metara. U nastavku je Opatijcima poništen penal, ali to nije spriječilo Weitzera da upiše još jedan pogodak u nastavku susreta.