Dan grada Delnica obilježen svečanom sjednicom: Najavljeni završetak radova na Domu zdravlja i novi projekti

Autor: Nikola Cvjetović 25.06.2026

delnice_dan_grada

Na svečanoj sjednici povodom Dana grada Delnica i Dana župe sv. Ivana Krstitelja istaknuti su ključni razvojni projekti, dodijeljena gradska priznanja te najavljena nova ulaganja u zdravstvo, obrazovanje i skrb za starije.

Delnice – Svečanom sjednicom Gradskog vijeća održanom u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. Svečanosti su prisustvovali brojni uzvanici, među kojima i župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović te predsjednik Županijske skupštine Marko Boras Mandić.

U obraćanju okupljenima župan Lukanović naglasio je važnost ulaganja u kvalitetu života građana te istaknuo kako su zdravstvo, obrazovanje i socijalna skrb prioriteti Primorsko-goranske županije.

„Mi se vraćamo svojim glavnim poslovima i namjera nam je podići standarde u ustanovama za koje smo odgovorni. Dužni smo se ispričati građanima Delnica zbog predugih radova na Domu zdravlja. Sredinom kolovoza radovi bi trebali biti završeni, a Dom za starije osobe, koji bi trebao početi s radom u prvoj polovici iduće godine, predstavljat će dodatnu kvalitetnu uslugu za građane Gorskog kotara“, poručio je Lukanović.

Najavljena su i nova ulaganja u obrazovanje. Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića dobit će novo kombi vozilo za prijevoz učenika, dok su delnička osnovna i srednja škola među objektima planiranima za energetsku obnovu.

Potpredsjednik Gradskog vijeća Franjo Jakovac osvrnuo se na rad Vijeća tijekom protekle godine, dok je gradonačelnik Delnica Igor Pleše predstavio rezultate i projekte gradske uprave.

Istaknuo je kako su ulaganja bila usmjerena na poboljšanje komunalne infrastrukture, prometne povezanosti, obrazovanja i sporta, uz poseban naglasak na stvaranje kvalitetnijih uvjeta za mlade obitelji.

„Zaustavljen je pad broja stanovnika, na jesen kreću tri razreda prvašića, a bilježimo i smanjenje nezaposlenosti“, naglasio je Pleše.

Čestitke povodom Dana grada uputili su i gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić u ime goranskih gradova i općina, načelnik Fažane Radimir Korać u ime prijateljskih gradova i općina, saborska zastupnica Majda Burić kao izaslanica predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednika Vlade Republike Hrvatske te general pukovnik Marijan Mareković kao izaslanik predsjednika Republike Hrvatske.

Središnji dio svečanosti bila je dodjela gradskih priznanja i nagrada zaslužnim pojedincima i organizacijama.

Nagrada za životno djelo posthumno je dodijeljena dr. Maji Stipaničić, dok je godišnju nagradu Grada Delnica primila Paola Živanović, mlada skijašica trkačica i volonterka Crvenog križa.

Povelje Grada Delnica dodijeljene su organizacijama koje ove godine obilježavaju značajne obljetnice djelovanja: Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića za 190 godina rada, Športsko-ribolovnom društvu Goran iz Broda na Kupi za 100 godina djelovanja, Lovačkom društvu Tetrijeb Delnice i Lovačkom društvu Divokoza Brod na Kupi za 80 godina rada, Klubu liječenih alkoholičara Delnice za 60 godina djelovanja te Boksačkom klubu Delnice, Društvu športske rekreacije Parejda i Plivačkom klubu Delnice za 20 godina rada.

Zahvalnice gradonačelnika uručene su Ivanu Podnaru za sudjelovanje u televizijskoj emisiji Survivor te djelatnicama Gradske knjižnice „Janet Majnarich“ – Indiri Rački Joskić, Ivani Majnarić Pleše i Olgici Glad Klepac.

Program svečane sjednice dodatno su obogatili nastupi polaznika Dječjeg vrtića Hlojkica i učenika Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića, koji su svojim izvedbama pridonijeli svečanom ozračju obilježavanja Dana grada Delnica.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...