PH: Primorjaši na pragu Europe

Uzvrat je na rasporedu u srijedu, 16. svibnja od 19:30 sati te bi bilo jako lijepo oprostiti se od ovih mladića za ovu sezonu u što većem broju uz veliko slavlje na kraju utakmice. Kako kaže pjesma: ”uz Primorje do pobjede“.

Šibenik – Vaterpolisti Primorja iz prve utakmice za 5. mjesto PH odigrane u Šibeniku protiv domaćeg Solarisa donose miraz od 4 zgoditka razlike za uzvrat koji se odigrava na Kantridi u srijedu. Vrijedna je to pobjeda ostvarena na vrućem dalmatinskom gostovanju popraćenom pravom navijačkom atmosferom šibenskih Funcuta, a i u ponekim trenucima izrazito domaćinskog suđenja.

Velik dio posla Primorjaši su odradili u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 4:1 u njihovu korist. Domaćini čija je momčad spoj mladosti i iskustva nije mogla parirati u prvom poluvremenu razigranim Riječanima tako da su ostali limitirani na samo dva postignuta zgoditka dokle su Primorjaši dodali još 3 gola za visokih 7:2 na poluvremenu.

U nekoliko navrata Riječani su imali i velikih plus šest,ali obrana je do kraja utakmice ipak malo posustala i krajnji rezultat je 13:9.

Krajnji ulog je poprilično velik – nastup u Eurkupu u idućoj sezoni – tako da je za očekivati da šibenska momčad ne dolazit na Kantridu na uzvrat s okačenom bijelom zastavom i unaprijed oplakana već pomrsiti račune i spriječiti veliku riječku feštu za kraj sezone. Uzvrat je na rasporedu u srijedu, 16. svibnja od 19:30 sati te bi bilo jako lijepo oprostiti se od ovih mladića za ovu sezonu u što većem broju uz veliko slavlje na kraju utakmice. Kako kaže pjesma: ”uz Primorje do pobjede“.

1.utakmica za 5.mjesto PH: Solaris-Primorje EB 9:13 (1:4, 1,:3, 2:2, 5:4)