PH: Primorje uvjerljivo poraženo

Primorjaše nakon očekivane eliminacije, ali i hrabre igre protiv favoriziranog Jadrana očekuje dvoboj sa zagrebačkim Medveščakom u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta u Prvenstvu Hrvatske.

Split – Vaterpolisti Primorja EB teško su poraženi u uzvratnoj utakmici četvrtfinala PH. Nakon odlične prve utakmice i najava o otvorenoj utakmici riječka je mladost ipak pod pritiskom i objektivno jačim protivnikom pokleknula.

Već poslije prve četvrtine, odnosno bolje rečeno uvodnih splitskih napada bilo je jasno da će to biti jednosmjerna utakmica. Visokih 5:0 nakon prvih osam minuta ukazivalo je na izvjesni debakl riječkih ambicija. Splićani su nastavili s punjenjem riječke mreže, a da se na veliki odmor ne ode s nulom u rubrici postignutih golova pobrinuo se Čunko dvama pogocima. Treća četvrtina završava s ukupnim rezultatom 13:5 za Jadran, a strijelci za Primorje su uz raspoloženog Čunka bili još Brubnjak i Wallace. Na kraju konačnih 18:8 je možda ipak nepravedno s obzirom i na utakmicu na Kantridi i generalno dobro pruženu igru, ali sve je to dio igračkog odrastanja mladića trenera Igora Hinića. Primorjaše nakon očekivane eliminacije, ali i hrabre igre protiv favoriziranog Jadrana očekuje dvoboj sa zagrebačkim Medveščakom u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta u Prvenstvu Hrvatske.