Pioniri Rijeke pobijedili Istru i osvojili prvi trobod u novoj HNL sezoni

Prvo je poluvrijeme pripalo domaćinima, dok su u drugom bolji bili gosti iz Pule

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Istru 1961 u utakmici 2. kola Prve HNL.

Utakmica različitih poluvremena, Rijeka je bila bolja u prvom, a Istra nešto bolja u drugom poluvremenu. Tijekom prvog poluvremena Rijeka je dominirala i povela je pogotkom Bubnića u 17. minuti.

Jakac je dobio loptu od Blečića na lijevom boku, koji je jednom okomitom loptom pronašao Bubnića koji se sjurio u 16 metara, izašao sam pred vratara, te prizemnim udarcem u lijevi kut vratara postigao pogodak – 1:0

Čim je krenulo drugo poluvrijeme Istra je iz kornera postigla pogodak, te izjednačila rezultat na 1:1, a strijelac je bio Delimehić.

Lijepom kombinatorikom Rijeka je došla do pobjedničkog gola. Precetti je povukao jednu loptu i sjurio se u 16 metara s lijeve strane, izbacio igrača iz igre, te vratio povratnu loptu na koju je došao Bilajac, koji je produžio za Ružića i ovaj lijepim udarcem s 10 metara šutirao u lijevi vratarev kut – 2:1.

Gol za prvu pobjedu Rijeke i veliko slavlje bijelih.

U završetku utakmice valja istaknuti jednu lijepu obranu vratara Bodetića, koji je sačuvao svoja vrata i rezultat za pobjedu.