Pobjeda i remi mlađih kategorija Rijeke u dvostrukom HNL ogledu s vršnjacima Intera

Kadeti bijelih remizirali su s vršnjacima iz Zaprešića, dok su pioniri ubilježili treću pobjedu u nizu što ih je smjestilo na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Rijeka – Jučer su u sklopu 4. kola Prve HNL na Rujevici snage odmjerili kadeti i pioniri Rijeke i zaprešićkog Intera. Kadeti bijelih remizirali su s vršnjacima iz Zaprešića, dok su pioniri ubilježili treću pobjedu u nizu što ih je smjestilo na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Kadeti Rijeke i Intera remizirali su jučer protiv Intera iz Zaprešića (0:0) u utakmici u kojoj su domaći nogometaši bili bliže pobjedi. Bijeli nisu uspjeli doći do pobjede na domaćem travnjaku u utakmici u kojoj su napadali, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže. Inter se postavio u blok na 25 metara od gola i uspijevao odlijevati svim napadima bijelih.

U drugom dijelu dvostrukog bijelo-žutog dvoboja, pioniri Rijeke uvjerljivo su pobijedili zaprešićki Inter rezultatom 3:0. Bijeli su stigli do treće uzastopne pobjede zasluženo upisavši nova tri boda. Inter je tijekom utakmice bio u svojoj prvoj trećini terena i dugim loptama pokušavao prijetiti, ali bez previše prilika. U prvom poluvremenu Rijeka je bila većim djelom na polovici Intera i stalnim napadima pokušavala postići pogodak, ali nažalost nije uspjela i poluvrijeme je završilo bez golova. Rijeka je u drugo poluvrijeme ušla odlučnije i u samom početku Bilajac je, na asistenciju Došena, postigao lijepi gol, lob udarcem po sredini gola s 11 metara. Nedugo zatim, u 51. minuti, Majstorović je ubacio na vrh kaznenog prostora, a Precetti postigao lijep pogodak glavom u gornji desni kut vratara – 2:0. Treći gol postigao je ponovo Precetti kad se sjurio s loptom u 16 metara, prošao gostujućeg vratara i s desne strane iskosa pogodio mrežu – 3:0.

U sljedećem HNL kolu kadete i pionire Rijeke 13. rujna očekuje dvostruki sraz s vršnjacima Varaždina.