Pobjeda kadeta i remi pionira Rijeke u dvostrukom HNL ogledu protiv Solina

Remi i pobjeda rezime je dvostrukog HNL ogleda mlađih kategorija Solina i Rijeke

Solin – Stariji pioniri Rijeke remizirali su na gostovanju kod Solina (2:2) u utakmici 16. kola Prve HNL. Izabranici Zdravka Šimića otvorili su drugi sezone osvojivši bod, a pobjeda im je izmaknula u sudačkoj nadoknadi.

Nakon dugog ubačaja u kazneni prostor Rijeke, vratar Bliznac napravio je prekršaj i sudac je pokazao na bijelu točku. Majdov je bio siguran – 2:2. Rijeka je povela u 6. minuti nakon što je Momčilovski srušen nakon lijepe solo akcije. Šerifović je bio precizan – 0:1. Domaćin je uzvratio u 27. minuti, domaćin je ubacio loptu u igru iz auta, lopta se odbila do Majdova koji je poentirao – 1:1. Rijeka se u vodstvo vratila u 50. minuti. Mikulica, Bogolin i Šerifović povukli su akciju kroz sredinu, loptu je na kraju uzeo Bilajac koji je poentirao – 1:2. Ipak, bijeli na kraju nisu uspjeli izdržati do kraja i pobjeda im je izmaknula u posljednjim trenucima.

Kadeti Rijeke pobijedili su Solin 2:1 na gostovanju u utakmici 16. kola Prve HNL. Rijeka je stigla do 11. pobjede i smanjila zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na dva boda nakon što je splitski sastav remizirao na gostovanju kod Sesveta (2:2). Rijeka je povela u šestoj minuti. Frigan je odigrao za Simčića koji je iskosa plasirao loptu u mrežu – 0:1. Bijeli su prednost udvostručili u 28. minuti kada je Galešić lijepo pogodio nakon solo prodora – 0:2. Solin je uspio smanjiti u 53. minuti kada je Balov-Dražić bio siguran s bijele točke – 1:2.

U sljedećem kolu HNL-a kadeti i pioniri Rijeke na domćem će terenu 1. ožujka odmjeriti snage s vršnjacima vinkovačke Cibalije.