Pobjeda RK Zamet u dvije pripremne utakmice

Zamećane uoči početka prvenstva očekuje još domaća utakmica protiv Karlovca, gostovanje na turniru u Sloveniji te je u planu i odigravanje utakmica s Rudarom i Dubravom.

Rijeka – Rukometaši Zameta upisali su pobjede u prve dvije pripremne utakmice identičnim rezultatom 27:24. Najprije su u borbenoj utakmici na gostovanju u Karlovcu savladali domaćina u utakmici u kojoj se čak 12 igrača trenera Marijanovića upisalo u strijelce od čega je Tomaš postigao 5 pogodaka, Vučko 4, a Njegovan i Kvastek po 3. Utakmicu je obilježilo prvih 12 minuta drugog poluvremena bez primljenog pogotka Zameta.

U jučerašnjoj utakmici Zamet je ugostio slovensku ekipu Urbanscape Loku koja je proteklih dana bez većeg problema savladala ekipe Poreča i Umaga. Zamećani su odmah od početka krenuli u visokom ritmu i pomalo iznenadili favoriziranu slovensku ekipu te poveli s 4:1. U 21. minuti rezultat je bio visokih 9:3 za Zamet, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 12:10. Golman Sorić je briljirao i u prvom dijelu upisao nevjerovatnih 13 obrana. Zamet je na krilima ponovo raspoloženih Mrakovčića i Njegovana držao prednost na svojoj strani i niti u jednom trenutku utakmice nije dozvolio da Loka povede. Kao i u Karlovcu i u utakmici protiv slovenaca, Vučko s postignutih 7 i Kvastek sa 6 pogodaka pokazali su se kao odlična pojačanja.

-Nakon samo nekoliko treninga s loptom uspjeli smo pobijediti Urbanscape Loku koja niti jednom nije vodila za vrijeme utakmice. Želim pohvaliti dečke na pristupu i zalaganju u utakmici! U našoj ekipi vlada odlična atmosfera, u obrani smo izrazito agresivni pa je i nama golmanima puno lakše braniti, kazao je Marin Sorić.