Potop na Poljudu – Hajduk prekinuo rezultatski post protiv “bijelih” i “uništio” HNK Rijeku sa 4:0

Arhiva Torpedo media

Split – Katastrofalnih 45 minuta odigrala je HNK Rijeka na Poljudu – do kraja prvog poluvremena vratar „bijelih“ Simon Sluga već je triput morao po loptu u svoju mrežu. Hajduk je poveo praktički iz prvog napada – domaći su izborili korner, a nakon ubačaja iz kuta obrana Rijeke nije dobro reagirala i Jurić je iskoristio priliku za vodstvo domaćina već u drugoj minuti.

U 30. minuti dogodila se nova pogreška Rijeke u veznoj liniji koju je iskoristila brza akcija Hajduka po desnoj strani. Ubačaj Jurića dočekao je Hamza koji je silovitim udarcem poentirao za 2:0. Još petnaestak minuta trebalo je pričekati za treći gol – u 44. minuti dogodio se novi ubačaj s desne strane, Jairo je pucao glavom, okvir gola spasio je Rijeke na kratko, no lopta je odbila do Caktaša koji se samo naklonio i glavom poentirao u praznu mrežu.

Uz tri pogotka, Hajduk je imao još nekoliko izglednih prilika, no nepreciznost domaćih igrača i sreća (u 17. minuti lopta je pogodila gredu, a dvije minute prije toga vratnicu) spasili su Riječane veće blamaže u Splitu.

Dok je obrana Rijeke puno griješila, niti napadači nisu bili osobito raspoloženi, a jedino što je publika mogla vidjeti od gostiju bio je solidan pokušaj Murića u 29. minuti s 18 metara, ali lopta je otišla pokraj gola.

U drugo poluvrijeme Hajduk je krenuo kao da nema prednost od tri gola, već kao da „lovi rezultat“. Agresivni pristup uz potpuno izgubljene Riječane već u 50. minuti donio je novi pogodak: Gyurcso je ubacio s desne strane, Caktaš je bio najbrži i pogodio za 4:0.

Srećom za goste, Hajduk je nakon četvrtog pogotka „smanjio gas“ i uveo utakmicu u mirnije vode. Rijeka i dalje nije uspijela zaprijetiti domaćem vrataru, no zato su se prorijedile i prilike domaćih nogometaša pred njenim golom. Valja zabilježiti samo 2 situacije koje su „mirisale na gol“: u 72. minuti Sluga je bio brži i odnio loptu ispred Gyurcsa, a u 78. Bradarić je pokušao iz slobodnog udarca, no Sluga je ukrotio loptu.

Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen, Hajduk je na kraju s pravom uvjerljivo slavio, a Rijeka ostavila gorak okus kod svojih navijača nakon još jedne blijede partije.