Prevencijom protiv alkoholizma: Policija educirala građane o opasnostima vožnje ‘pod gasom’ @ Rijeka

Policijski službenici informirali su građane o problemu alkoholizma koji je najčešći uzrok nesreća i stradavanja u prometu, zatim nasilja u obitelji, među mladima, a nerijetko dovodi i do drugih devijantnih ponašanja u društvu te raznih oblika kriminaliteta.

Rijeka – U povodu obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv alkoholizma, I. i II. policijska postaja Rijeka u suradnji s Odjelom prevencije Policijske uprave primorsko-goranske, organizirali su preventivne aktivnosti u cilju podizanja svijesti građana o štetnosti konzumiranja alkohola.

Tako su na održanim info punktovima na Korzu i u  trgovačkom centru „Plodine“ u Vukovarskoj ulici u Rijeci policijski službenici informirali građane o problemu alkoholizma koji je najčešći uzrok nesreća i stradavanja u prometu, zatim nasilja u obitelji, među mladima, a nerijetko dovodi i do drugih devijantnih ponašanja u društvu te raznih oblika kriminaliteta.

Tom prigodom su na Korzu  policijski službenici Antonija Ferenčak i Mihovil Dubrović, kao i Robert Rožić i Marijan Geci u TC Plodine, dijelili informativne i edukativne letke „vozim pa ne pijem“,  ali i letke sa savjetima za prevenciju drugih oblika kriminaliteta poput provala u domove i vozila, prevencija razbojništva, drske krađe i ostalo. U neposrednom kontaktu građani su imali priliku dobiti  informacije i upute o prevenciji ostalih prekršajnih ili kaznenih djela. Bila je to također i prilika za sve prisutne građane da se kroz razgovor s policajcima upoznaju s drugim aktivnostima policije i  važnosti policijskog djelovanja za sigurnost cjelokupne društvene zajednice.

Inače, Svjetski dan borbe protiv alkoholizma obilježava se 1. travnja, kako bi se povećala svijest društva na opasnost ovisnosti pijenja i na uzroke koji dovode do takvih stanja. Cilj obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv alkoholizma je skrenuti pozornost na opasnost ovisnosti pijenja, na uzroke koji dovode do takvih stanja te na posljedice na svim razinama, osobito teške posljedice za djecu i adolescente. Alkoholizam je najčešća bolest ovisnosti, a javlja se u svim ekonomskim i socijalnim skupinama, u oba spola i u svakoj životnoj dob