Primorje poraženo od splitskog Jadrana

Ilustracija

Mlada momčad Primorja nije mogla parirati favoriziranim Splićanima

Rijeka – Vaterpolisti Primorja su u sinoćnjem susretu 7. kola Prvenstva Hrvatske u vaterpolu na Kantridi poraženi od splitskog Jadrana rezultatom 5:12 (0:2-3:2-1:7-1:1). Primorjaši su ovim porazom zaključili seriju domaćih utakmica za neko vrijeme, prvu sljedeću domaću utakmicu igrači trenera Hinića igrat će tek 23. prosinca.

Splićani su na Kantridu stigli s imperativom favorita kojeg su u potpunosti i opravdali. Gosti bolje otvaraju utakmicu i stvaraju dva gola prednosti. U drugoj četvrtini budi se domaća momčad i smanjuje prednost gostiju. Ključ pobjede Jadranaša je bila treća četvrtina u kojoj su Splićani pobjegli na 7 golova razlike. U posljednjoj su četvrtini iskusni gosti skinuli nogu s gasa i kontrolirano priveli utakmicu kraju. U redovima Splićana po tri gola su postigli Burić, Butić i Dužević, dok su za Primorje sinoć po jedan gol zabili Čunko, Brubnjak, Blažić, Vrbnjak i Augusti.

Vaterpolisti Primorja nemaju previše vremena za odmor budući da već danas putuju za Dubrovnik na četvrtfinalni turnir Kupa Hrvatske. Momčad Igora Hinića nada se osvajanju drugog mjesta i plasmanu na Final four Kupa RH za ovu sezonu.