Prva HNL – pioniri: Rijeka – Slaven Belupo 1:1

Stariji pioniri Rijeke i Slaven Belupa remizirali su 1:1 u utakmici četvrtog kola Prve HNL

Rijeka – Slaven Belupo poveo je u sedmoj minuti nakon pogreške obrane Rijeke. Jurišić se sjurio prema golu i pogodio suprotan kut – 0:1. Rijeka je u prvom poluvremenu imala inicijativu, ali bez prave prilike dok gosti osim gola nisu ozbiljnije zaprijetili.

Bijeli su pak najbliže golu bili nakon pokušaja iz prekida Bačića i Miškulina. Belupo je ostao bez šansi. Rijeka je u nastavku bila dominantnija, ali opet bez izrazitih prilika. U najboljoj šansi našao se ponovo nogometaš Slavena Gabriel Jurišić nakon nove pogreške obrane Rijeke, ali nije poentirao.

Rijeka je svoju dominaciju u posjedu ipak naplatila u 69. minuti kad je Vigo Frank lijepo pogodio s dvadesetak metara – 1:1.

Do kraja utakmice bijeli su imali još jednu priliku. Nakon ubačaja iz kornera, Mrvčić je pucao, ali gostujući braniči izbili su loptu s crte.

Rijeka – Slaven Belupo 1:1
Igralište u kampu HNK Rijeka. Sudac: Luka Milković (Viškovo).
Strijelci: 0:1 Marić (7′), 1:1 Frank (69′).
Žuti kartoni: Jurišić, Sović, Ivanda (Slaven Belupo).

RIJEKA: Jurčević, Antunović (od 62′ Lekaj), Vinarš (od 30′ Miškulin), Bušljeta, Mrvčić (od 62′ Butković), Šimurina (od 36′ Mrvčić), Thaqi (od 36′ Peranović), Bistre, Bačić (od 52′ Frank), Šimetić, Mohorovičić.

SLAVEN BELUPO: Kolar, Kucel, Medved (od 61′ Dević), Ivanda, Sokač, Ivančić, Jurišić, Glavica (od 56′ Sović), Krapec, Marić (od 36′ Tomašek), Tambić.