Remi na Rujevici – Rijeka i Osijek odigrali zaostalu utakmicu

Bio je to pravi derbi, tvrda utakmica u kojoj su obje ekipe bile na oprezu jer svaka pogreška mogla se pokazati kobnom

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Osijeka odigrali su 0:0 u zaostaloj utakmici 14. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bio je to pravi derbi, tvrda utakmica u kojoj su obje ekipe bile na oprezu jer svaka pogreška mogla se pokazati kobnom.

Otvaranje utakmice svelo se pokušaje obaju ekipa koje su pokušavale ubačajima zaprijetiti. Prvi udarci Abassa (12′) i Nejašmića (13′) s poludistanice nisu polučili rezultat.

Uslijedio je pokušaj Miereza glavom (20′), te dobra akcija Rijeke u 27. minuti. Murić je sjajno proigrao Drmića koji je pucao iz okreta iz teškog kuta. Malenica je odbio loptu.

Na drugoj strani, u 32. minuti, Cheberko je dugom loptom pronašao Miereza koji je pobjegao obrani Rijeke i našao se u sjajnoj situaciji, ali Labrović je obranio udarac.

Rijeka je odgovorila četiri minute kasnije. Lijep potez i udarac Tomečaka s 13 metara s desne strane, lopta je otišla pored gola.

Osijek je odmah odgovorio. Fiolić je pucao, lopta se odbila od bloka, Topčagić je glavom pucao pored gola.

U 47. minuti Prince je oduzeo jednu loptu, krenuo prema golu i odigrao za Murića koji je potegnuo iz prve s ruba kaznenog prostora. Lopta je otišla pored gola.

Osijek je opet odgovorio, ali udarci Fiolića i Škorića nisu bili precizni. Kako je utakmica odmicala obje ekipe postajale su još opreznije, prije svega pazivši da nekom greškom ne otvore priliku suparniku.

U 73. minuti Murić je ubacio, lopta se odbila, Pavičić ju je gurnuo do Čerina na 15 metara, ali snažan udarac otišao je pored gola.

Dvije minute kasnije velika prilika za Osijek, u 75. minuti slobodni udarac za Osijek na 25 metara. Bočkaj je naciljao, ali lopta je otišla preko gola.

Do kraja utakmice Osijek je imao još dvije prilike. Fiolić se našao u odličnoj situaciji, Smolčić je uklizao i blokirao pokušaj.

U 86. minuti dogodila se posljednja prilika na utakmici, nakon kornera, Škorić je prebacio loptu, Bralić ostao sam, ali udarac glavom otišao je preko grede. Bila je to najveća prilika za Osijek.