Remijem protiv Slaven Belupa HNK Rijeka zaključila trofejnu sezonu

Utakmica nije imala rezultatski značaj ni Slavenu ni Rijeci, a u redovima bijelih zaigrao je nekoliko mladih igrača, debitirao je i Filip Braut koji je sa 16 godina, 11 mjeseci i 20 dana postao najmlađi debitant u dresu Rijeke u Prvoj HNL.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke remizirali su na gostovanju kod Slaven Belupa (1:1) u utakmici 36. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je došla do 28 uzastopne utakmice bez poraza od Slaven Belupa u prvenstvu.

Slaven je otvorio utakmicu udarcem Plantaka s 18 metara, a Rijeka je priliku imala u 12. minuti. Acosty je primio loptu na lijevom boku i lijepo pronašao Ristovskog u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je u tom periodu nekoliko puta stigla pred gol Slavena, ali bez opasnijih udaraca do 29. minute. Acosty je pronašao Lončara u kaznenom prostoru koji je pucao iz okreta, a lopta je iz bloka otišla u korner,

Dvije minute kasnije bijeli su kružili oko kaznenog prostora Slavena, u završnici, nakon ubačaja, Lončar je lijepo pucao, ali vratar Slavena uspio je obraniti udarac

Slaven je zaprijetio u 45. minuti, nakon opasnog ubačaja, lopta se odbila do Međimoreca koji je pucao preko gola.

Slaven je konkretnije krenuo u nastavak što je naplatio u 56. minuti. Prskalo je sjajno obranio dva pokušaja, ali već u idućem ubačaju Plantak se dobro postavio i poentirao – 1:0.

Rijeka je uzvratila u 63. minuti. Nakon prekršaja nad Lepinjicom, Escoval je brzo izveo slobodan udarac i odigrao dugu loptu. Acosty ju je primio u kaznenom prostoru i pogodio – 1:1!

Rijeka je na kraju mogla do pobjede, u 88. minuti Murić je ubacio, a Halilović efektno pucao iz voleja. Vratar Slavena sjajnom reakcijom sačuvao je svoju mrežu