VIDEO/FOTO Rijeka nastavlja s dobrim partijama – Pred brojnim navijačima na Rujevici je pokleknula Istra

Robert Murić zabio je drugi gol za Rijeku

Domaćini su utakmicu riješili već u prvoj polovici prvog poluvremena, a prvu veliku priliku propustio je Escoval u 11. minuti kada nakon udarca Gorgona nije uspio „ugurati“ u gol.

Rijeka – Dobra forma u kojoj se igrači HNK Rijeka nalaze ovih nekoliko tjedana nakon reprezentativne pauze konačno se pokazala i pred domaćim navijačima – „bijeli“ su danas na Rujevici svladali Istru 1961 rezultatom 2:0.

Domaćini su utakmicu riješili već u prvoj polovici prvog poluvremena, a prvu veliku priliku propustio je Escoval u 11. minuti kada nakon udarca Gorgona nije uspio „ugurati“ u gol. Minutu kasnije opasnim udarcem koji je prohujalo kraj vratnice gostima se predstavio Acosty, da bi Istru konačno „načeo“ Gorgon u 14. minuto. Potegnuo je s dvadesetak metara, lopta se odbila Galilele, te od vratnice skliznula u mrežu!

Trinaest minuta kasnije vodstvo „bijelih“ povećao je Robert Murić. Izveo je slobodan udarac s desne strane i iz teške pozicije, majstorskim udarcem zatresao mrežu!

Nakon pogotka domaćini nisu posustali s presingom i nastavile su se prilike pred gostujućim vratima, no posla je imao i Prskalo – riječki vratar izvrsnom reakcijom nakon udarca glavom Franića u 45. minuti sačuvao je svoju mrežu netaknutom.

Sličnim ritmom utakmica se nastavila i u nastavku, no strijelac prvog pogotka Alexander Gorgon zbog ozljede je u 49. minuti napustio utakmicu, a zamijenio ga je Domagoj Pavičić. Nizale su se prilike s obje strane terena, a najbliže pogotku bio je Murić koji je u 58. minuti sjajno potegnuo, ali greda je spasila goste.