Rijeka ‘pala’ u Zagrebu: Dinamo ranim pogotkom i ‘kanonadom’ u završnici svladao ‘bijele’

Do samog kraja „bijeli“ su živjeli u nadi da mogu „izvući“ bod s Maksimira, no u zadnjih 10 minta još su tri puta morali po loptu u mrežu – u 81. minuti zabio je Kazdior, u 85. minuti Oršić, a konačnih i visokih 4:0 postavio je Amer Gojak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Zagreb – Rijeka je poražena na gostovanju u Zagrebu s visokih 4:0. Gostujući vratar Pandur „kapitulirao“ je već nakon 24 sekunde utakmice, kada je Arijan Ademi zabio gol praktički u prvoj akciji nakon što je lopta napustila centar.

Uz četiri „regularna“ gola, „plavi“ su zabili još jedan, no Kulenovićev zgoditak nakon Oršićeva ubacivanja u 26. minuti poništio je VAR nakon pregledavanja snimke koje je potrajalo četiri minute. Presuđeno je zaleđe Oršića.

Nije Rijeka tijekom utakmice bila bez prilika, osobito u nastavku kada su pokazali nešto više od igre sve do pada u samoj završnici susreta.

Novom pobjedom Dinamo se još više „odlijepio“ od ostatka Prve HNL, drugom Hajduku bježi visokih 14 bodova. Rijeka za Splićanima nakon današnjeg kola u kojem su Hajduk i Osijek remizirali zaostaje četiri boda, a Osijek je pao na peto mjesto s dva boda manje od „bijelih“. Između njih „ubacila“ se Lokomotiva, koju od Rijeke dijeli bod razlike.