Rijeka pobijedila Sesvete i nastavila maksimalan niz

Rijeka je u dva navrata uspjela slomiti otpor solidnih gostiju stigavši do vrijednih bodova.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Sesvete 2:0 u trećem kolu Prve HNL nastavivši tako maksimalan niz. Rijeka je u dva navrata uspjela slomiti otpor solidnih gostiju stigavši do vrijednih bodova.

Otvaranje utakmice donijelo je opasan pokušaj Barukčića s 18 metara, dok je na drugoj strani Mitrović pucao pored gola nakon lijepog prodora Bušnje.

Prvi gol stigao je u 13. minuti. Nakon jednog ubačaja s lijeve strane, lopta je došla do Antuna Svetića koji je sjajno potegnuo sa 17 metara – 1:0.

Pet minuta kasnije Kurbaša se našao u prilici, ali udarac glavom išao je ravno u ruke vratara Sesveta.

U 25. i 28. minuti uslijedila su dva pokušaja Mitrovića, udarac lijevom nogom u 28. minuti odlično je obranio Vidović.

Sesvete su kroz cijelu utakmicu djelovali kao momčad koja može zaprijetiti, u 37. minuti nakon ubačaja s desne strane, Morber je pucao glavom, vratar Rijeke Ivor Pandur je sjajno reagirao uhvativši i drugi pokušaj nakon odbijene lopte.

I onda je Rijeka u 42. minuti stigla do novog gola. Mitrović je primio loptu, gurnuo za Bušnju na ulasku u kazneni prostor. Nogometaš Rijeke proslijedio ju je desno do Kurbaše koji je snažno potegnuo desnom nogom – 2:0.

U nastavku drugog dijela Sesvete su prvi zaprijetili preko Jagodina, u 51. minuti Prpić je lijepo pucao sa 18 metara, ali lopta je otišla preko gola.

Rijeka je pokušala preko Svetića koji je pucao s 18 metara, lopta je prošla uz vratnicu. Ivor Pandur ponovo je bio u prvom planu kada je u 60. minuti obranio opasan udarac Mamića.

Do kraja utakmice valja izdvojiti udarac glavom Hrvoja Smolčića (76′), te lijep udarac Barukčića.