Rijeka poražena u Gorici – ‘Bijeli’ propustili priliku za skok na vrh prvenstvene ljestvice

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Rijeke protiv Gorice, bijeli će tako nastaviti niz od 380 dana bez pobjede protiv Gorice.

Velika Gorica – Nogometaši Rijeke poraženi su od Gorice 0:2 u utakmici četvrtog kola Hrvatski telekom Prve lige propustivši priliku da izbiju na prvo mjesto ljestvice.

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Rijeke protiv Gorice, bijeli će tako nastaviti niz od 380 dana bez pobjede protiv Gorice. Rijeka je u Velikoj Gorici izašla u kombiniranom sastavu nakon napora utakmice Europske lige protiv Aberdeena i veći dio prvog dijela izgledala je kao bolja ekipa.

Sve je krenulo nizbrdo u prvoj minuti sudačke nadoknade. Naime, u trenucima kada su svi čekali da sudac Bel označi kraj prvog dijela stigao je hladan tuš. Mathieu je ubacio u kazneni prostor s desne strane, Ndiaye je primio loptu i lijepo pogodio iz okreta – 1:0.

Bio je to kraj prvog poluvremena u kojem je Rijeka mogla ostvariti puno više. Otvaranje je donijelo jedno pravovremeno istrčavanje Prskala ispred Zwolinskog, te pokušaj napadača Gorice koji je od bloka Escovala u luku preletio vratara Rijeke i otišao u korner.

Rijeka je odgovorila u sedmoj minuti. Bušnja je bio najbrži na centru i odnio loptu, te se sjurio se prema golu. Ipak, u posljednjem trenutku Muhammed ga je sustigao i izbio loptu u korner

Iz tog kornera uslijedila je velika prilika za Rijeku. Nakon kornera Escoval je pucao glavom, lopta se odbila do Smolčića koji je pucao iz okreta, ali udarac je prošao pored gola.

Gorica je odgovorila u devetoj minuti, Lovrić je potegnuo s 18 metara, a lopta je otišla uz vratnicu.

U 17. minuti Murić je izveo udarac iz kuta, lopta je prošla na drugu vratnicu, ali Escoval u padu nije uspio poentirati.

Domaćin je veliku priliku imao u 27. minuti. Ndiayje je povukao kontru tri na dva, odigrao na Zwolinskog koji je pokušao ubaciti u srce kaznenog prostora, ali Punčec je osujetio namjeru i spasio skoro siguran pogodak.

Nakon pogotka u završnici prvog dijela, Rijeka se pokušala vratiti u igru odmah na otvaranju drugog poluvremena.

Rijeka je zaprijetila u 51. minuti. Iglesias se othrvao u duelu i donio loptu pred gol Gorice. Veznjak Rijeke gurnuo je za Čolaka koji se pokušao izboriti za prostor i udarac među šumom nogu. Napadač Rijeke uspio je na kraju pucati i lopta je prošla uz vratnicu!

I onda je stigla potvrda pobjede Gorice. U 67. minuti Dvornekovićev ubačaj odbio se od bloka i u visokom luku pa pred gol Rijeke. Obrana Rijeke nije dobro reagirala na jednu visoku loptu, Suk se imao vremena okrenuti i poentirati za 2:0.

Nakon toga za Rijeku više nije povratka.