Rijeka potonula u Koprivnici – Slaven Belupo porazio ‘bijele’

Slaven je polako postajao sve opasniji, a gol je stigao u 29. minuti. Obrana Rijeke zaspala je na trenutak, Goda je sjajno proigrao Limu koji je primio loptu sam u kaznenom prostoru i poentirao – 1:0

Koprivnica – Nogometaši Rijeke poraženi su od Slaven Belupa 0:1 u utakmici 30. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je mogla usmjeriti susret na svoj mlin već na otvaranju utakmice. U drugoj minuti Lončar je sjajnom dugom loptom uposlio Čolaka koji se, umjesto udaraca iz prve, odlučio smiriti loptu. Napadač Rijeke uspio je na kraju pucati, ali udarac nije predstavljao opasnost za gol Slavena.

Samo minutu kasnije Lepinjica je iznio loptu i odigrao za Andrijaševića koji je sjajno proigrao Čolaka. Činilo se da će napadač Rijeke sam izbiti pred gol Slavena, ali domaći branič uspio ga je stići i odnijeti loptu.

U petoj minuti, nakon kontakta Andrijaševića i Ježine, sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Ipak, nakon provjere VAR-a, Matoc je promijenio odluku i pokazao na korner za bijele.

U 11. minuti Braut se sjajno riješio pratnje braniča na desnoj strani i ušao prema kaznenom prostoru. Bek Rijeke oštro je ubacio, a malo je nedostajalo da Čolak pospremi loptu u mrežu.

Lepinjica u 13. minuti za Rijeku i Jeffren u 16. minuti za Slaven Belupo okušali su udarce s distance, ali bez promjene rezultata.

Teško je opisati što je u 36. minuti promašio Escoval.  Naime, portugalski branič sjajno je oduzeo jednu loptu na polovici Slavena i krenuo prema golu. Uslijedio je snažan udarac s 20 metara. Ježina je obranio udarac, lopta se odbila ravno prema Escovalu koji se našao sam pred golom, ali je katastrofalno reagirao i propala je stopostotna prilika za bijele.

U 38. minuti Velkovski je odigrao za Čolaka koji je samo gurnuo loptu za Andrijaševića. Iako je bio u dobroj situaciji, lopta je bježala prema korneru i udarac Andrijaševića iz uskog kuta obranio je Ježina. U nastavku akcije pucao je i Gorgon, ali pokušaj je blokiran.

Rijeka je drugi dio otvorila prilikom Čolaka u 53. minuti, ali u izglednoj situaciji napadač Rijeke loše je pucao.
Dalekometni pokušaji Murića (56′ ) i Gorgona (59′) nisu dali rezutlata. U 60. minuti Lončar je pucao s dvadesetak metara, lopta se odbila od braniča Slavena i promijenila smjer, ali nije bilo sreće i završila je pored vratnice.

U 71. minuti Braut je sjajno primio jednu dugu loptu na desnoj strani i ušao u kazneni prostor. Bek Rijeke sačekao je ulazak Čolaka i pokušao ga proigrati, ali Ježina se protegnuo i uspio skrenuti loptu i tako spasiti siguran pogodak.

Slaven je uzvratio tri minute kasnije, ali udarac Glavičića s 15 metara otišao je preko grede.