Rijeka remizirala protiv Sarpsbogra usprkos boljoj igri – Bod kao zalog za uzvrat na Rujevici

Nakon što je domaćin poveo u 72. minuti, Gorgon je sjajnim pogotkom s 25 metara izjedanačio u 82. minuti, postaivši konačan rezultat – 1:1.

Sarpsborg – Nogometaši Rijeke remizirali su na gostovanju kod Sarpsborga u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige. Rijeka je kroz susret propustila nekoliko velikih prilika, ali je na kraju izborila vrijedan rezultat pred uzvrat u Rijeci.

Nakon velike borbe Sarpsborg je poveo u 72. minuti. Nakon tko zna kojeg ubačaja iz auta za domaćina, Zacahariassen je bio najviši i poentirao pored Sluge – 1:0.

Igrala se 82. minuta. Gorgon je uzeo loptu i sjajno potegnuo s 25 metara naplativšvi tako sve promašaje i donijevši vrijedan gol u gostima – 1:1.

Sarpsborg je na otvaranju utakmicu pritisnuo, prema očekivanjima, najveće prijetnje stizale su nakon ubačaja iz prekida. U petoj minuti,  nakon ubačaja, Halvorsen je vratio loptu u kazneni prostor, ali Zacahariassen nije dobro zahvatio loptu pritom napravivši prekršaj u napadu.

Prva prilika za Rijeku ujedno je bila sto postotna. Pavelić je ubacio s desnog boka, Acosty je pucao, a vratar Sarpsborga pomalo nespretno odbio loptu. Ona je došla do Pavičića koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac s gol crte izbio je branič Sarpsborga.

Sarpsborg je prvu ozbiljniju priliku imao u 17. minuti. Nakon opasnog ubačaja s desne strane, lopta je došla do Thomassena koji je potegnuo sa 16 metara, ali nije bilo preciznosti

U 31. minuti nova prilika za Rijeku. Heber je nakon duge lopte,koju je prebacio stoper Sarpsborga, ostao sam pred golom, ali vratar Vasyutin zaustavio je udarac.

U 40. minuti prilika za Sarpsborg. Nakon novog ubačaja lopta je došla do Nielsena koji je snažno pucao. Sluga je odbio loptu, te je nogom otklonio odbijanac ispred napadača Sarpsborga.

Sarpsborg je i u nastavku ušao kvalitetnije, ali silne ubačaje obrana Rijeke uspješno je otklonila.

Na drugoj strani Rijeka, kada bi stigla pred gol Norvežana, bila je opasna. U 51. minuti Zuta je ubacio s lijevog boka, Pavičić nije uspio iskontrolirati loptu i petom je vratio loptu za Hebera koji je snažno pucao, ali Vasyutin je bio siguran

Rijeka je u 57. minuti još jednom stigla do sjajne prilike. Gorgon je prenio loptu za Hebera koji je pucao, lopta je zatim došla do Gorgona koji je ostao sam u sjajnoj poziciji, ali njegov udarac vrhunski je obranio Vasyutin!

Nakon što je domaćin poveo u 72. minuti, Rijeka je četiri minute kasnije stvorila novu izglednu priliku. Pavičić je, malo slijeva, ušao u kazneni prostor, ali Vasyutin je ponovo bio na visini zadatka.