Rijeka sjajnom igrom nadigrala Spartak, Čolak dvostruki strijelac

U drugom poluvremenu Rijeka je ubacila u višu brzinu…

Villach – Nogometaši Rijeke pobijedili su Spartak iz Moskve 3:1 u pripremnoj utakmici odigranoj u austrijskom Villachu. Izabranici Matjaža Keka pružili su odličnu igru, posebno u drugom dijelu u kojem su bili dominantnija ekipa i stalno dolazeći pred gol Spartaka.

Prvih 15 minuta utakmice nije ponudilo ništa zanimljivo, Spartak je zaprijetio u 17. minuti kada je Fernando pucao s 25 metara preko gola.

U 23. minuti ponovo isti scenarij, ovoga puta Luis Adriano je pucao preko gola. Rijeka se probudila u 24. minuti, ali pokušaj Gorgona je blokiran.

Dvije minute kasnije pokušao je i Heber, ali napadač Rijeke bio je neprecizan. Rijeka je polako počela preuzimati igru, udarac Grahovca (28′) i Župarića (33′) navijestili su pogodak.

Nakon što je Heber oduzeo loptu uslijedio je korner za Rijeku. Nakon ubačaja Župarić je pucao glavom, a lopta se od Gigota odbila u gol – 1:0.

U drugom poluvremenu Rijeka je ubacila u višu brzinu, prvih 15 minuta Kvržić je bio konstantna opasnost na desnoj strani. Udarac Čolaka u 55. minuti obranio je vratar Maksimenko, a gol je stigao u 68. minuti.

Zuta je ubacio, Puljić prsima spustio za Čolaka koji je bio siguran – 2:0.

Rijeka je nastavila pritiskati, treći gol stigao je u 74. minuti. Mamić je lijepo ubacio s lijevog boka, Čolak je bio najviši i drugi put poentirao na utakmici – 3:0.

Do kraja utakmice Spartak je uspio smanjiti u 87. minuti. Hani i Rocha odigrali su dupli pas, lopta je došla do Timiofeeva koji je bio precizan 3:1.

Spartak – Rijeka 1:3

Igralište Landskron

Gledatelja 100

Sudac:Gunther Messner (Austrija).

Strijelci: 0:1 – Gigot (36-ag), 0:2 – Čolak (68′), 0:3 – Čolak (73′), 1:3 – Timiofeev (86′).

SPARTAK: Maksimenko, Eschenko, Mamin, Gigot, Malgraejo, Fernando Lucas, Popov, Glushakov, Tashaev, Promes, Luiz Adriano (još su igrali: Tereshin, Mironov, Petković, Likhachev, Kombarov, Eremenko, Timiofeev, Ignatov, Rocha, Hani, Ze Luis).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo), Pavelić (od 62′ Raspopović), Župarić, Punčec (od 62′ Escoval), Zuta (od 71′ Mamić), Grahovac (od 62′ Puljić), Lončar (od 46′ Capan), Acosty (od 46′ Kvržić), Pavičić (od 46′ Čanađija), Heber (od 46′ Čolak, od 89′ Mitrović), Gorgon (od 69′ Božinov).