Rijeka u pripremnoj utakmici u Umagu poražena od Kopra

Rijeka je u prvom poluvremenu s najjačom postavom parirala Kopru, dok u drugom poluvremenu bijeli u znatno pomlađenom sastavu nisu uspjeli izbjeći poraz

Umag – Nogometaši Rijeke poraženi su od Kopra 0:3 u pripremnoj utakmici odigranoj u Umagu. Goran Tomić, trener Rijeke, dao je priliku skoro svim igračima, a slovenska momčad stigla je do golova u drugom dijelu kada je Rijeka igrala u znatno pomlađenom sastavu.

Rijeka je prvi dio odigrala u najjačem sastavu propustivši pritom dvije velike prilike. U 27. minuti Andrijašević je spustio jednu loptu za Tomečaka, ali lopta je otišla uz gol. Nekoliko minuta kasnije uslijedila je kontra, Murić je odlično proigrao Drmića koji je izbio sam pred gol, ali greda je spasila Kopar.

U nastavku utakmice trener Goran Tomić dao je priliku igračima s klupe.

Kopar je poveo u 50. minuti kada je nakon jedne duge lopte u kazneni prostor Rijeke poentirao Spinelli – 0:1. Na 2:0 slovenska momčad povisila je u 68. minuti. Nakon kornera Jelič je glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu – 0:2. Rijeka je novi priliku imala u 84. minuti, pokušaj Matije Frigana od bloka otišao je pored gola. Konačan rezultat Kopar je postavio u 86. minuti. Nakon slobodnog udarca Prskalo je odbio loptu, natrčao je Stevanovič i poentirao – 0:3.

RIJEKA – KOPAR 0:3
Pripremna utakmica: Rijeka – Kopar 0:3. Igralište Stella Maris. Strijelci 0:1 Spinelli (50′), 0:2 Jelić (68′), 0:3 Stevanovič (86′)

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Capan, Galović, Štefulj, Pavičić, Mudražija, Murić, Andrijašević, Drmić, Yateke. Galešić, Vukčević, Braut, Liber, Lepinjica, Agić, Iliković, Bilić, M. Frigan, Jurišić.

KOPAR: Adam, Cerovec, Žužek, Jelič, Kneževič, Pejič, Jouinovič, Viler, Palčić, Barišić, Mulahusejnovič. Još su igrali: Vargič, Rajčević, Mišič, Guberac, Spinelli, Vekič, Stevanovič, Medica, Lelič, Pavič, Mitterdorfer, Dodlek.