Rijeka upisala tri boda na gostovanju kod Lokomotive

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:0 na gostovanju u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige

Zagreb –  Rijeka je upisala tri boda na gostovanju kod Lokomotive: Lokomotiva – Rijeka 0:2.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade. Robert Murić uzeo je loptu i sjajno pogodio iz slobodnog udarca – 0:1! Prvi dio ponudio je čvrstu igru, nitko nije htio previše srljati i otvoriti prostora suparniku.

Lokomotiva je odlično krenula, već u prvoj minuti Goričan je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, ali udarac je obranio Zlomislić. U idućem periodu valja izdvojiti udarac Dabra (8′), te ubačaj Murića iz slobodnog udarca (16′), ali obje situacije nisu ugrozile mrežu vratara.

U 19. minuti Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Krešić je ostao sam na drugoj vratnici, ali nije uspio kontrolirati loptu koja je završila u rukama Nevistića. Pet minuta kasnije velika prilika za Rijeku. Murić i Prince pripremili su priliku za Abassa, ali njegov udarac iz srca kaznenog prostora otišao je pored gola.

Lokomotiva je uzvratila udarcima Marića (31′) i Dabre (34′), ali oba pokušaja otišla su van okvira gola, kao i udarci Ibrahima (39′) i Marića (45′). Rijeka je prijetila u 58. minuti. Abass je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila do Čerina koji je pucao iz okreta, ali Nevistić brani.

U 61. minuti lijep solo prodor Kačavende i udarac sa 16 metara, lopta je otišla preko gola. U 64. minuti Drmić je primio loptu na 18 metara, obrana Lokomotive nije na vrijeme reagirala i napadač Rijeke sjajno je pogodio – 0:2.

Lokomotiva je krenula po gol nade, u 69. minuti Hoxha je odlično pucao glavom, Zlomislić je bio siguran. U 74. minuti snažan udarac Dabra s 18 metara otišao je pored gola. U 81. minuti nakon kornera i igranja rukom braniča Lokomotive, sudac Bel pokazao je na bijelu točku.

Drmić je preuzeo odgovornost s bijele točke, ali pogodio je gredu. U 87. minuti sjajna lopta Vuka za Drmića, ali udarac je otišao pored gola.