Ronilački klub Nevera na državnom prvenstvu ostvario zapažene rezultate

Natjecanje je okupilo 142 natjecatelja iz 10 hrvatskih klubova i dva strana kluba iz Švicarske i Srbije.

Rijeka – Proteklog je vikenda na Bazenima Kantrida u Rijeci održano 23. Državno otvoreno ekipno juniorsko i seniorsko prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju. Natjecanje je okupilo 142 natjecatelja iz 10 hrvatskih klubova i dva strana kluba iz Švicarske i Srbije. Ronilački je klub Nevera polučio odlične rezultate u svim kategorijama; prva mjesta u ženskoj i muškoj kategoriji, te ukupno prvo mjesto u konkurenciji juniora ispred Mladosti iz Medulina i Viševice iz Fužina.

U konkurenciji seniora Nevera je osvojila prvo mjesto u muškoj konkurenciji te treće mjesto u ženskoj. U ukupnom poretku klubova prvo je mjesto pripalo RK Geronimo iz Zagreba, drugo su mjesto osvojili predstavnici RK Nevera dok je treće mjesto zauzela RSK Mladost iz Medulina.

Osim odličnih rezultata u pojedinačnim disciplinama plivači RK Nevere su postavili i dva nova državna rekorda. Riječ je o juniorskoj štafeti 4x50m BF žene u sastavu: Krmpotić, Marjanović, Juričić, Žiganto te o muškoj juniorskoj štafeti 4x50m BF u sastavu: Roje, Kos, Sandalj i Golob.

Uspješan početak nove sezone još je jednom potvrdio RK Nevera kao najbolji klub u državi što je opravdano osvajanjem naslova u kadetskoj i juniorskoj kategoriji te drugim mjestom u konkurenciji seniora.