[FOTO] Zvjezdan Ružić oduševio Rijeku koncertom “Playlista mog djetinjstva” – večer ispunjena nostalgijom, jazzom i “dobrim vibracijama”

Autor: Nikola Cvjetović 07.10.2025

vedran_ruzic_sextet_2025__1_

-Ovo je proslava mog dječačkog sna. Ne prestanite sanjati, jer moguće je i ono što se čini nemogućim, poručio je Ružić.

Rijeka – Riječki HNK bio je ispunjen do posljednjeg mjesta na koncertu Zvjezdana Ružića i njegovog seksteta, koji su uz čak dva zbora priredili nezaboravnu večer nostalgije, emocija i vrhunske glazbe. Koncert “Playlista mog djetinjstva” poveo je publiku na glazbeno putovanje kroz zlatne godine domaće scene — od Indexa, Bijelog dugmeta, Josipe Lisac, Denisa&Denisa, EKV-a do Jure Stublića i Parnog Valjka.

Povod ovom spektaklu bila je deseta obljetnica debitantskog albuma “The Knightingale Cabaret”, kojom je Ružić obilježio početak svog autorskog puta. No, umjesto vlastitih skladbi, odlučio je obraditi i reinterpretirati pjesme koje su obilježile njegovo djetinjstvo, dajući im prepoznatljiv jazz-pečat i novo umjetničko ruho.

Na pozornici mu se pridružilo gotovo 50 pjevača iz Pjevačkog zbora mladih “Josip Kaplan” i Riječkog komornog zbora Val, pod vodstvom dirigentice Doris Kovačić. Publika je uživala u originalnim aranžmanima pjesama poput “O jednoj mladosti”, “Soba 23”, “Pristao sam biću sve što hoćeš” i “Ponoćna zvona”, koje su izazvale stajaće ovacije.

vedran_ruzic_sextet_2025__3_

Ružić je između pjesama dijelio emotivne anegdote i poruke o snovima, vjeri i upornosti. “Ovo je proslava mog dječačkog sna. Ne prestanite sanjati, jer moguće je i ono što se čini nemogućim,” poručio je glazbenik publici.

U završnici, cijela dvorana pjevala je uglas “Dobre vibracije” Jure Stublića – simboličan kraj večeri koja je opravdala svoje ime.
Uz Ružića, na pozornici su svirali Tomaž Gajšt (truba), Vojkan Jocić (sopran saksofon), Lenart Krečič (tenor saksofon), Miha Koren (kontrabas) i Adriano Bernobić (bubnjevi) – glazbenici koji čine Zvjezdan Ružić Sextet, sinonim za moćan i emotivan jazz zvuk.

pocket icon

Zvjezdan Ružić oduševio Rijeku koncertom “Playlista mog djetinjstva” – večer ispunjena nostalgijom, jazzom i “dobrim vibracijama”

Više sa portala torpedo.media ...