Izložba „Tragovi“ Morene Brnčić i Željana Pavića u Kloviću

Autor: Marina Pauletić 24.02.2025

Boris_Kacic_izlozba_juraj_klovic_2023__5_ Foto: ilustracija

Ovom sasvim jednostavnom, ali i izuzetnom izložbom Morena Brnčić potvrđuje svoj umjetnički talent.

Rijeka – U četvrtak, 27. veljače s početkom u 19 sati u Galeriji Juraj Klović otvara se izložba „Tragovi“ autora Morene Brnčić i Željana Pavića. Izložbu će biti moguće pogledati do 13. ožujka u radnom vremenu galerije.

Ovom sasvim jednostavnom, ali i izuzetnom izložbom Morena Brnčić potvrđuje svoj umjetnički talent. U spoju tradicije i suvremenosti otkriva svoju upornost i svojstvenost ne priklanjajući se dominantnim strujama likovnosti današnjice. Između posuda s voćem, trsa i listova smokve sakriva se njezin suptilan i profinjen karakter, pun emocija i naklonosti za čovjeka i neko davno vrijeme sakriveno i neposredno uronjeno u našim sjećanjima.

Slikarstvo Željana Pavića prepoznatljivo je i snažno, ono nastaje na tragu apstraktnog i istraživačkog likovnog izraza koji mu omogućava da sasvim direktno i znalački iskaže svoje misli i doživljaje. Baveći se minijaturama već dugi niz godina i to nevezano od svojih aktualnih ciklusa, ova izložba objedinjava i pokazuje sakupljen niz koji nikada nije predstavljen u cijelosti. Radovi su to u kojima je vrlo neposredan i autentičan i u kojima je uspio sabiti svu silinu energije na vrlo malu plohu. Iako u stilu enformela akcent je na organiziranoj, dobro usklađenosti površina, linija i boja nagonski podređenih smišljenom ritmu.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...